A Hali ismét egy Bosnjak bedobás után húzta be a győzelmet

NB1.hu - 2016. augusztus 17. szerda 19:58
Debrecen – Leonel Pontes továbbra is nyeretlen a Loki kispadján.
Kép forrása: haladas.hu

A DVSC hazai pályán már az első percekben tudatosítani akarta, hogy ezt a meccset mindenképpen meg akarja nyerni. A Loki játékosai hatalmas elánnal küzdöttek, nem ismertek elveszett labdát. Nyilván ebben az is szerepet játszott, hogy mindenki bizonyítani akart az új vezetőedzőnek, a portugál Leonel Pontesnek.

Az első negyedórában Kulcsár Tamás volt a legaktívabb, aki több labdát is szerzett a Hali térfelén, volt, hogy lövéssel kísérletezett, de a kiszolgálásban sem maradt adós. A DVSC végig nyomás alatt tartotta a Haladást, azonban Rózsa Dánielnek nem volt komoly dolga, ugyanis az utolsó passzokba egyfolytában hiba csúszott.

A Loki támadószekciója kreatív játékot mutatott be a középpályán, több szép cselt és kényszerítőt is láthattunk, azonban a tizenhatosan belül a szombathelyi védők – Stef Wilsszel az élen – mindig jókor voltak jó helyen. A Haladás kapusának, Rózsa Dánielnek akkor kellett a „legnagyobbat” védenie, amikor egy szöglet után a saját védőjéről pattant a labda a kapuja felé.

A slusszpoén a félidő hosszabbításában majdnem a Haladásé lett. Kovács Lóránt labdaszerzése után David Willams lőtt 20 méterről, de Braniszlav Danilovics vetődve hárított. A kipattanó Németh Márió elé került, aki mellel levette, 16 méterről majd ráfordulásból tüzelt, de labda pár centivel elkerülte a bal felső sarkot.

A második félidő is Loki mezőnyfölénnyel kezdődött, de ez helyzetekben nem mutatkozott meg. A Haladás taktikusan átadta a területet és kontrákra rendezkedett be, ami úgy tűnt sikerre vezethet. A mérkőzés legnagyobb helyzete a Haladás előtt adódott, Halmosi baloldali beadására Williams érkezett, majd senkitől sem zavartatva öt méterről a kapu fölé belsőzött.

Gyakran előfordul, hogy a kihagyott helyzetek megbosszulják magukat, itt ez a mondás nem ült, ugyanis a 60. percben megszerezte a vezetést a Haladás. Már-már gyakori forgatókönyvnek mondható baloldali Bosnjak bedobás után David Williams fejelt közelről a debreceni kapuba (0-1). A szombathelyi gól után rögtön egyenlíthetett volna a Loki, Horváth Zsolt került ziccerbe, külsővel a rövid felsőt vette célba, de Rózsa Dániel gyönyörű reflexmozdulattal belekapott a labdába.

A Loki edzője cserékkel próbálta frissíteni a csapatot, Ferenczi János a 80. percben majdnem gólt szerezett az első megmozdulása után, de a kemény lövése elkerült a kapu baloldalát. Nem sokkal a lefújás előtt egy jobb oldali debreceni szöglet után Gaál Bálint kezére pattant a labda, de azonban Erdős József továbbot intett, hiába reklamáltak tizenegyest a hazaiak.

Az utolsó percekben a Hali már tördelte a játékot, így a Loki nem tudott lendületes támadásokat vezetni, és az egyenlítésre sem volt esélye. A Haladás taktikusan futballozott és a három nagy helyzete közül egyet értékesített, míg a DVSC-nek Horváth Zsolt ziccerén kívül nem volt hatalmas gólszerzési lehetősége.

DVSC–Swietelsky-Haladás 0-1 (0-0). Élő közvetítés a linkre kattintva olvasható!