Varázslatok BL-estje Münchenben és Madridban – videók

Európa - Nagy verést kapott a Wenger-legénység, hengerelt a Real.

Ha az idei Bajnokok Ligája-szezon kieséses szakaszának első meccsnapja a futball minden szépségét magába foglalta a PSG-Barcelona alkalmával, szerdán sem csalódhatott a futballt szeretők közössége. A nyolcaddöntő egyik legpikánsabb párharcának odavágóján a Bayern München az Allianz Arenában fogadta az Arsenal csapatát.

Noha a hazaiak sérülés miatt Jerome Boatenget és Franck Riberyt is nélkülözték, mindez gyarkolatilag meg sem látszott: már a 11. percben predesztinálták, kiváló estéjük lesz – Arjen Robben zseniális mozdulattal lőtt a hálóba. S noha az első félidő végére magukra találtak a londoniak – sőt, Alexis Sanchez kihagyott tizenegyes utáni góljával egyenlítettek is -, a második játékrész gyakorlatilag semmi kétséget sem hagyott afelől, ki jut tovább a párharcból.

Az 53. minutumban Robert Lewandowski talált be, majd három percre rá a lengyel pazar sarkazós passzát Thiago Alcantara váltotta gólra – hogy aztán örömjátékot bemutatva előbb a spanyol újból, majd a mérkőzés végén Thomas Müller is ünnepelhessen. A vége így 5-1 lett – Arsene Wenger vélhetően utolsó BL-meccsét üli a visszavágó alkalmával Arsenal-mesterként…

All Goals & highlights HD – Bayern Munich 5-1… by ardit-miftari

Bayern München – Arsenal 5-1 (1-1)

Gólszerzők: Robben (11.), Lewandowski (53.), Thiago (56., 63.), Müller (88.) ill. Sanchez (30.)

Gareth Bale hiányában a Ronaldo, Benzema, James csatártrióval állt fel a Real Madrid a Napoli elleni párharc első felvonásához. A francia az első percben veszélyeztette Pepe Reina kapuját – sima hazai, gondolhattuk ekkor.

A 8. percben kissé elbizonytalanodhatott a madridi közönség, Lorenzo Insigne szépségdíjas találata hidegzuhanyként érte a hazaiakat. Hogy a Santiago Bernabeu közönsége mégsem morajlott csalódottan oly sokáig, arról a valóban pazarul játszó Karim Benzema tett tíz minutummal később – felhőfejessel egalizált, majd még az első játékrész során a vezetést jelentő találatot is megszerezhette volna, ha lövése nem a kapufán csattan.

Ami késett, nem múlott, a 49. percben Cristiano Ronaldo passzát Toni Kroos vitte sikerre gól formájában, majd Casemiro néhány perccel később a most zajló BL-idény egyik legszebb találatával beállította a 3-1-es végeredményt – hiába támadott a Napoli a hátralevő fél órában, mindössze lesgólig jutott José Callejón révén. Pikáns visszavágóra van kilátás.

All Goals HD – Real Madrid 3 – 1 Napoli 02.15.2017 by Live1Goals

Real Madrid – Napoli 3-1 (1-1)

Gólszerzők: Benzema (19.), Kroos (49.), Casemiro (54.), ill. Insigne (8.)