Kisorsolták a Bajnokok Ligája elődöntőinek párosításait

NB1.hu - 2017. április 21. péntek 12:22
Nyon – Az elődöntők első meccseit május első hetében rendezik.
Kép forrása: uefa.com

Pénteken, az európai szövetség nyoni székházában megtartott sorsoláson kiderült, hogy az első mérkőzéseket a Santiago Bernabeu Stadionban, illetve Monte-Carlóban játsszák.

A Real Madrid számára ez mindenképpen kedvező sorsolás, hiszen városi riválisa ellen története minden párharcát megnyerte a legrangosabb európai kupasorozatban.

Kisorsolták az Európa Liga elődöntőinek párosításait - NB1.hu

A két madridi csapat tavaly és három évvel ezelőtt is a döntőben, tavalyelőtt pedig a negyeddöntőben találkozott egymással: 2014-ben Lisszabonban hosszabbítás után 4-1-re, egy évvel ezelőtt Milánóban pedig 1-1-es végeredményt követően büntetőkkel nyert a fináléban Real Madrid. A 2015-ös negyeddöntő két mérkőzésén egyetlen gól született, a visszavágó 88. percében Javier Hernández döntötte el a továbbjutást a Bernabeuban. Ezen kívül az 1959-es elődöntőben csaptak össze a felek, az akkori szabályok miatt pedig végül egy harmadik találkozó döntött (a 2-2-es összesítésnél még nem számított az idegenben szerzett gól, pedig ez esetben az Atlético jutott volna a döntőbe), amelyet Alfredo Di Stéfano és Puskás Ferenc góljaival nyert a Real Madrid.

A legrangosabb európai kupasorozatban hét mérkőzést játszottak egymással, négy Real-győzelem mellett két döntetlen és egy Atlético-siker született, a gólkülönbség 10-5 a királyi gárda javára.

Rekop Gyuri az nb1.hu-nak: a Nicaraguai dohány a legjobb - NB1.hu

A Juventus és a Monaco kétszer találkozott egymással a BL egyenes kieséses szakaszában: az 1997/98-as idény elődöntőjében a torinóiak hazai pályán a mesterhármast szerző Alessandro Del Piero vezetésével 4-1-re nyerték az első mérkőzést, így a visszavágón belefért nekik a 3-2-es francia győzelem. A 2014/15-ös szezon negyeddöntőjében 180 perc alatt egyetlen gól született, ezt az akkor még Juventus-színekben futballozó Arturo Vidal szerezte büntetőből. A Juventus mindkét esetben elveszítette végül a döntőt.

Az elődöntő első találkozóit május 2-án és 3-án, míg a visszavágókat egy héttel később rendezik.

A finálénak június 3-án a cardiffi Millennium Stadium ad otthont.