Futballünnep: A magyar válogatott az első helyen jutott tovább az F-csoportból

Lyon – Az Eb legjobb meccsén Gera álomgólt lőtt, Dzsudzsák és Ronaldo duplázott.

Ahogy az várható volt, Bernd Storck pihentette a magyar válogatott sárga lapos játékosait, így bekerült a kezdőbe Korhut Mihály, Pintér Ádám, Elek Ákos és Lovrencsics Gergő is. A változás azonban korántsem zavarta meg a mieinket, ugyanis a portugálok az első negyed órában csak szögletből veszélyeztettek, azonban Király Gábornak nem kellett komoly bravúrt bemutatnia.

Az első formás magyar támadás meg is hozta a gólt. Pintér Ádám szöktette a jobb oldalon Lovrencsics Gergőt, aki Szalai Ádámot kereste a beadással, azonban Pepe szögletre tisztázott. A sarokrúgást röviden fejelték ki a portugálok, a labda Gera Zoltánhoz került, aki mellel megszelídítette a játékszert, majd 23 méterről a kapu bal oldalába lőtt (1-0). A gól után a magyar válogatottnak annyira megjött a játékkedve, volt amikor percekre eldugta a labdát a portugálok elől, amit a szurkolók hangos Ollléééézással díjaztak.

Sajnos nem lehetett teljes az örömünk, mert a 42. percben egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után Nani került helyzetbe, aki a jobb alsó sarokba tüzelt keményen (1-1), így döntetlennel mehettünk a szünetre.

A fordulás után olyan meccset láthatott a publikum, amit mindenkinek le kéne vetíteni, aki nem szereti a labdarúgást. Szinte az első lehetőségünkből újra megszereztük a vezetés: Dzsudzsák Balázs kemény szabadrúgása irányt változtatott André Gomes vállán, így labda a balra mozduló Rui Patricio helyén a kapuban landolt (2-1). Sokáig azonban nem örülhettünk a vezetésnek, mert három perc múlva Cristiano Ronaldo egy jobb oldali beadást gyönyörű mozdulattal sarkazott hosszú sarokba (2-2).

A háromszoros aranylabdásnak azonban nem volt túl sok ideje a gólörömre, ugyanis öt perc múlva ismét a mi hetesünk, Dzsudzsák Balázs villant. A csapatkapitány szabadrúgása levágódott a portugál sorfalról, azonban visszaszerezte a labdát, megcsinált jobbról egy befele cselt, majd kilőtte a kapu jobb oldalát (3-2). A mieink eufóriája azonban csak hét percig tartott, ugyanis a 62. percben egy bal oldali beadás után CR a magyar kapuba bólintott (3-3), így ismét egálra álltak a csapatok.

Két perccel később ismét visszavehettük volna a vezetést, de Lovrencsics Gergő remek centerezése után Elek Ákos a jobb kapufát találta el, így a portugálok fellélegezhettek, főleg annak tükrében, hogy tudták, hogy a 3-3-s eredménnyel is továbbjutnak a csoportból.

Az utolsó tíz percben már egyik csapat sem akart igazán futballozni, a mieink nem kockáztatták a csoportelső pozíciót, míg a portugálok sem akartak fejetlenül támadni, így végére kialakult egy állóháború. Az utolsó percben már Dzsudzsák Balázs is hátrament utolsó embernek, majd Király Gáborral és Juhász Rolanddal tiki-takázott.

A 93. percben Martin Atkinson lefújta a mérkőzést, ami azt jelentette, hogy Bernd Storck csapata veretlenül megnyerte az F-csoportot, és nyolcaddöntőben az E csoport másodikja, Belgium vagy Svédország lesz a mieink ellenfele Toulouse-ban.

2016-os Európa-bajnokság

F-csoport, 3. forduló

Magyarország-Portugália 3-3

Lyon, Stade de Lyon, 55 514 néző

Játékvezető: Martin Atkinson (angol)

Magyarország: Király – Lang, Juhász, Guzmics, Korhut – Pintér, Elek – Lovrencsics (Stieber, 82.), Gera (Bese, 46.), Dzsudzsák – Szalai. Szövetségi kapitány: Bernd Storck

Portugália: Rui Patrício – Vieirinha, Pepe, Ricardo Carvalho, Eliseu – William Carvalho – Joao Mário, Moutinho (Renato Sanches, 46.), André Gomes (Quaresma, 61.) – Nani (Danilo, 81.), Cristiano Ronaldo. Szövetségi kapitány: Fernando Santos

Gólszerzők: Gera (19.), Dzsudzsák (47., 55.) ill. Nani (42.), Ronaldo (49., 62.)

Sárga lap: Guzmics (13.), Juhász (28.)

Az izlandi válogatott 2-1-re legyőzte az osztrák csapatot a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság szerdai játéknapján, az F csoport harmadik fordulójában, ezzel a győztes továbbjutott, a vesztes pedig elbúcsúzott a tornától.

Izland-Ausztria 2-1