EL: Óriásit küzdött a Videoton, de hosszabbítás után búcsúzott

Herning - Vinícius 47. percben történt kiállítása ellenére is továbbjuthatott volna a Vidi.

Csütörtökön a Videoton a Herning Arénában lépett pályára a dán Midtjylland ellen az Európa Liga-selejtező 3. körének visszavágó mérkőzésén. A székesfehérváriak a múlt héten 1-0-ra kikaptak a Pancho Arénában, így kisebb csodát kellett volna végrehajtaniuk, hogy kiharcolják a továbbjutást.

A Videoton jól kezdte a mérkőzést, támadólag lépett fel Herningben, annak ellenére, vagy pont ezért, mert Henning Berg ötvédős rendszerben – a négy védő előtt Juhász Roland amolyan elősöprögetőt játszott – küldte fel a csapatát, míg a Midtjylland elsősorban a gyors kontrái révén veszélyeztetett.

Sajnos már a 12. percben cserélnie kellett a Videotonnak, Stopira helyére Bódi Ádám érkezett, ám nem zavarta meg a székesfehérvári csapatot, ezt követően is teljesen kiegyenlített volt a játék, kevés helyzet mellett inkább a mezőnyben gyűrtek egymást a csapatok, mégis ott volt a gól mindkét gárda játékában.

Bő fél órát követően leszakadt az ég, amely szemmel láthatón megzavarta a csapatokat, a legtöbb játékos csúszkált, nem igazán alakult ki már ekkor folyamatos játék, így nem volt meglepő, hogy gólnélküli döntetlennel vonultak a csapatok az öltözőbe.

A második játékész legelején hatalmas védelmi hiba után Viníciust azonnal kiállította a játékvezető, miután utolsó emberként rúgta fel Hassant, így nagyon nehéz helyzetbe került a magyar gárda.

A kiállítás ellenére a Vidi nem adta fel a harcot, mindent megtett azért, hogy eltűntesse az első mérkőzésen összeszedett hátrányát, ám a szerencse sem volt vele, Szolnoki távoli lövésénél például a kapufa segített a dán csapatnak. Persze, azért meg kell említeni, hogy a Midtjylland előtt is adódtak nagy lehetőségek, ám Kovácsik nagyon jól védett.

A nagy küzdésnek a 75. percben végre meglett az eredménye, Kovács István megpattanó lövése talált utat a kapuba, így a Vidi emberhátrányban szerzett vezetést, és egalizálta összesítésben a párharcot.

A bekapott gól megzavarta a dán együttest, ám a rendes játékidőben nem sikerült végleg rászámolni az ellenfélre, így következhetett a kétszer tizenöt perces hosszabbítás az összecsapáson.

(fotó:vidi.hu)

A hosszabbításban előrébb tolta a védővonalát a Midtjylland, nyomott a dán együttes, ám mégis Bódi dönthette volna el a továbbjutás sorsát kontrát követően, de hiába húzta el a kapus mellett is a labdát, végül kisodródott és oldalról csak a kapufát találta el.

A dánok viszont mikor lehetőséghez jutottak, könyörtelenül kihasználták, az első meccsen is eredményes Filip Novák a 104. percben betalált, és mint sajnos végül kiderült, ez a találat döntötte el a továbbjutást. Nagyon küzdött ma a Vidi, továbbjutást is érdemelt volna, de a futball ugye nem mindig igazságos. Ez pedig azt is jelenti, hogy augusztus elejére az összes magyar csapat elbúcsúzott Európától.

Midtjylland-Videoton 0–1 (0–0) – hosszabbítás után 1-1. Élő közvetítés a linkre kattintva olvasható!