BL-döntő: Bale „Kijev körüli pályára állt”, majd lepkéztetett

Kijev – A Liverpool kapusa volt a Real (második?) legjobbja.

Kijev, Olimpiai Stadion. Játékvezető: M. Mazsics (szerb)
Real Madrid: Navas – Marcelo, Varane, Ramos, Carvajal (Nacho, 37.) – Isco (Bale, 61.), Kroos, Casemiro, Modric – C. Ronaldo, Benzema (Asensio, 89.). Vezetőedző: Zinédine Zidane.
Liverpool: Karius – Robertson, Van Dijk, Lovren, Alexander-Arnold – Milner (Emre Can, 82.), Henderson, Wijnaldum – Mané, Firmino, Szalah (Lallana, 30.). Menedzser: Jürgen Klopp.
Gólszerzők: Benzema (51.), Bale (64., 83.), illetve Mané (55.)

Az ígéret szép szó, ha betartják, úgy jó!

A Real Madrid és a Liverpool játékosai, edzői is arról beszéltek a finálé előtti időszakban, hogy igazi focira készülnek. Az első félidő parádés lett, és még három dráma is volt. Előbb Szalah, majd Carvajal ment le sírva a pályáról sérülés miatt, utána a partjelző azt jelezte, Ronaldo lesen volt Benzema góljánál, pár pillanattal a szünet előtt.

Pörgős iramú, harcos, élvezetes 45 percet láthattunk, sajnálatos sérülések történtek, de nem volt sportszerűtlen a meccs. Sőt, a síró egyiptomit Ronaldo vigasztalta, példaértékű emberi gesztusa érthető volt abból a szempontból is, hogy a legutóbbi Eb-döntőben pont ő járt így.

Akkor, az a csapat nyert végül, amelyik elveszítette a legjobbját…

A Real Madrid egészen elképesztő góllal szerzett vezetést, hogy Karius mire gondolt, amikor rádobta a labdát az elé lépő Benzemára, azt lehet, hogy ő maga sem tudta éppen. Mondjuk a Liverpool sem teljesen megszokott góllal egyenlített pár perccel később.

Pár pillanattal a becserélése után Bale „Kijev körüli pályára állt” és elképesztő mozdulattal ollózott a jobb felsőbe.

Picit később Mané egyenlíthetett volna, de a jobb kapufát lőtte szét, így ebben a kategóriában 1-1 lett az állás, mert Isco a lécet trafálta telibe még 0-0-nál, de már a fordulás után.

A hajrában az angolok éppen a végső rohamra indultak, amikor Bale kígyótérről leadott lövését a Karius egész egyszerűen belepkézte.

A legvégén Ronaldo kilépett ziccerben, mielőtt lőhetett volna mellé futott egy szurkoló, akit két biztonsági tepert le… Vége is a meccsnek!

A Liverpool végül nem bírta el Szalah kiesését, a Realnak jobb cseréi és erőnléte volt.

Ezek döntöttek Bale parádéja és Karius bakijai mellett.