A Real kihasználta a Sevilla és a Barca botlását

Spanyolország – Ronaldóék négy pont előnnyel mennek.

A második perctől tíz emberrel küzdő Sevilla kikapott az Espanyol vendégeként a spanyol bajnokság 20. fordulójának vasárnapi játéknapján. Az andalúz csapat vereségével a másodikról a harmadik helyre csúszott a tabellán.

Az Athletic Bilbao gyengén kezdett a Sporting Gijon ellen. A vendégek a horvát Duje Cop tizenegyesével megszerezték a vezetést az első félidőben, azonban a fordulás után Iker Muniain egalizált, majd Aritz Aduriz tizenegyesével fordított a baszk csapat.

A vasárnapi esti mérkőzésen a Real Madrid 3-0-ra legyőzte a Real Sociedadot. Az első játékrész kiegyenlített játékot hozott. A vendégek többet birtokolták a labdát, és nagyon bátran futballoztak, de a 38. percben mégis a királyi gárda szerezte meg a vezetést. Cristiano Ronaldo remek kiugratása után Mateo Kovacic értékesített egy ziccert.

A fordulás után szinte azonnal jött a második gól némi szerepcserével. Ezúttal Kovacic adta a gólpasszt, és CR 7 volt a befejező ember. A mérkőzés végérvényesen a 74. percben dőlt el, amikor a játékvezető felmutatta Inigo Martineznek a második sárga lapot, így emberhátrányba került a Sociedad. A 82. percben a csereként beálló Álvaro Morata gyönyörű csukafejessel bevette a vendégek hálóját, ezzel kialakult a végeredmény.

A Barcelona döntetlenjével és a Sevilla vereségével a Real Madrid négy pont előnnyel vezeti a bajnokságot, és egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.

La Liga, 20. forduló

Espanyol–Sevilla 3–1 (Reyes 4. – 11-esből, M. Navarro 45+2., G. Moreno 71., ill. Jovetics 20.)

Athletic Bilbao–Sporting Gijón 2–1 (Muniain 50., Aduriz 71. – 11-esből, ill. Cop 27. – 11-esből)

Real Madrid–Real Sociedad 3–0 (Kovacic 38., Ronaldo 51., Morata 82.)