A BBC távollétében Isco volt a Real Madrid varázslója

Európa – Harry Kane beállította az angol legenda rekordját.

Anglia

A Tottenham tovább szilárdította második helyét a tabellán az angol bajnokságban, miután a 33. forduló szombati játéknapjának nyitómeccsén 4-0-val alaposan elintézte vendégét, a Bournemouth csapatát. Mauricio Pochettino együttese sorozatban hetedik győzelmét aratta a Premier League-ben.  A harmadik találatot szerző Harry Kane közel ötven éve az első Tottenham-játékos, aki sorozatban három szezonban eljutott legalább 20 gólig az angol élvonalban. Ez legutóbb 1966 és 1969 között Jimmy Greaves-nek sikerült.

A Southampton vendégeként nyert a Manchester City. Josep Guardiola együttese a gól nélküli első félidőt követően az 55. percben Vincent Kompany jóvoltából jutott vezetéshez, majd Leroy Sané és Sergio Agüero is eredményes volt a hajrában, így 3-0-ra győzött a City.

A vendégek harmadik találatát szerző Sergio Agüero kimondottan gólerős formában játszik mostanában. Az argentin támadó sorozatban ötödik bajnokiján volt eredményes – összesen már 17-nél jár -, legutóbbi tizenegy tétmeccsén tizenegyszer talált az ellenfelek kapujába.

Premier League, 33. forduló:

Tottenham–Bournemouth 4–0 (Mousa Dembélé 16., Szon Hung Min 19., Kane 48., Janssen 92.)

Crystal Palace–Leicester City 2–2 (Cabaye 54., Benteke 70., ill. Huth 6., Vardy 52.)

Everton–Burnley 3–1 (Jagielka 49., Mee 71. – öngól, R. Lukaku 75., ill. Vokes 52. – 11-esből)

Stoke City–Hull City 3–1 (Arnautovic 6., Crouch 66., Shaqiri 80., ill. Maguire 51.)

Sunderland–West Ham United 2–2 (Hazri 26., Borini 90., ill. A. Ayew 5., Collins 47.)

Watford–Swansea 1–0 (Capoue 42.)

Southampton–Manchester City 0–3 (Kompany 55., L. Sané 77., Agüero 80.)

Olaszország

Nem bírt egymással az Internazionale és az AC Milan a milánói városi rangadón az olasz bajnokság 32. fordulójában, a szombati játéknapot nyitó találkozón. A korai – ebédidős – kezdés azt szolgálta, hogy főműsoridőben legyen látható az összecsapás Kínában, miután a Milan csütörtöki eladását követően a városnak immár mindkét patinás csapata kínai tulajdonban van.

A mérkőzés az első félidőben eldőlni látszott, mivel a 34. percben Candreva, majd a 44.-ben Icardi jóvoltából kétgólos előnyre tett szert az Inter. A rivális a 83. percben Romagnoli révén szépített, majd a hosszabbításban, annak is a 97. (!) percében Zapata egyenlített, így a tabellán az AC Milan továbbra is a 6., az Inter pedig a 7.

Vendégként is biztosan győzött az éllovas Juventus az olasz bajnokság 32. fordulójában. A bajnoki címvédő torinóiak Gonzalo Higuaín duplájával már az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert, amely elég is volt a sereghajtó Pescara otthonában.

A magyar légiósokat foglalkoztató klubok összecsapásán a Palermo a 24. perctől emberelőnyben játszott a Bologna ellen, de ez sem segített a gólképtelen házigazdákon. A kiesés elől menekülő Palermo immár legutóbbi kilenc bajnoki találkozóján maradt nyeretlen, a megszerezhető 27 pontból csak kettőt gyűjtött be.

A Palermo magyar labdarúgói közül Balogh Norbert kezdőként 40 percet játszott, Sallai Roland a 73. percben csereként lépett pályára. A Bologna magyar középpályása, Nagy Ádám hétközi edzésen megsérült, egyelőre kérdéses, mikor térhet vissza.

Serie A, 32. forduló

Inter–Milan 2–2 (Candreva 36., Icardi 44., ill. Romagnoli 83., C. Zapata 97.)

Roma–Atalanta 1–1 (Dzeko 50., ill. Kurtic 22.)

Palermo–Bologna 0–0

Cagliari–Chievo 4–0 (Borriello 11., Sau 15., Joao Pedro 40., 90.)

Torino–Crotone 1–1 (Belotti 66. – 11-esből, ill. Nwankwo 81.)

Fiorentina–Empoli 1–2 (Cristian Tello 64., ill. el-Kadduri 37., Pasqual 93. – 11-esből)

Pescara–Juventus 0–2 (Higuaín 22., 43.)

Genoa–Lazio 2–2 (Simeone 10., Pandev 78., ill. Biglia 45+2., Luis Alberto 91.)

Sassuolo–Sampdoria 2–1 (Ragusa 49., Acerbi 56., ill. Schick 28.)

20.45: Napoli–Udinese (Tv: Digi Sport2)

Németország

A harmadik helyezett Hoffenheim Szalai Ádám duplájának is köszönhetően 5-3-ra legyőzte a vendég Borussia Mönchengladbachot a német bajnokság 29. fordulójának szombati játéknapján. A magyar válogatott támadó a 9. percben a kapusról kipattanó labdát közelről vágta a hálóba, a 24. percben pedig egy jobbról érkező beadásra érkezett tökéletesen a rövid saroknál. A 29 éves játékos hétgólos a Bundesligában, és a szombati volt a harmadik duplázása. Korábban a Mainz és az Ingolstadt ellen is kétszer talált a kapuba. Ezúttal a vendégek a szünetig kiegyenlítettek ugyan, de a fordulás után újra kétgólos előnybe került a hazai csapat, s még az utolsó pillanatban is betalált, miközben a Mönchengladbach csak egyszer volt eredményes. Szalait a 74. percben lecserélték.

A második helyen álló Leipzig Gulácsi Péterrel a kapuban rendkívül magabiztos, 4-0-s győzelmet aratott otthon a Freiburg felett, ezzel sorozatban negyedik sikerét könyvelte el.

Továbbra sem megy idegenben Dárdai Pál csapatának, a Hertha BSC-nek: a berliniek ezúttal a Mainz otthonában kaptak ki 1-0-ra, ezzel egymást követően nyolcadik idegenbeli túrájukról kell hazatérniük pont nélkül.

A címvédő és éllovas Bayern München döntetlent ért el Leverkusenben a német labdarúgó-bajnokság 29. fordulójában. A szombati játéknap utolsó találkozóján – melyen a hazaiak az 59. perctől emberhátrányban játszottak – nem esett gól.

Bundesliga, 29. forduló

Borussia Dortmund–Eintracht Frankfurt 3–1 (Reus 2., Papasztathopulosz 34., Aubameyang 86., ill. Fabián 29.)

Mainz–Hertha BSC 1–0 (Latza 45+1.)

Wolfsburg–Ingolstadt 3–0 (Suttner 45+1. – öngól, Malli 68., Gómez 80.)

Augsburg–Köln 2–1 (Hinteregger 5., Verhaegh 23. – 11-esből, ill. Max 65. – öngól)

Hoffenheim–Borussia Mönchengladbach 5–3 (Szalai 9., 24., Demirbay 58., 89., Uth 75.. ill. Vestergaard 31., Stindl 35., Dahud 78.)

RB Leipzig–Freiburg 4–0 (Poulsen 36., Werner 42., N. Keita 51., Demme 90.)

Bayer Leverkusen–Bayern München 0–0

Spanyolország

Több alapemberének hiányában is nyerni tudott a listavezető Real Madrid a Sporting Gijón vendégeként a spanyol bajnokság 32. fordulójának szombati játéknapján. A hazaiak két ízben is vezettek, ám a fővárosiak Álvaro Morata és Isco révén nemcsak egyenlítettek, de utóbbi 90. percben a győztes gólt is megszerezte a Real Madridnak. Zinedine Zidane BL-címvédő együttesének teljes támadósora, Karim Benzema, Gareth Bale és Cristiano Ronaldo is pihent ezúttal.

Két tizenegyest is elrontott, de így is sima 3-0-s győzelmet aratott az Atlético Madrid az Osasuna elleni bajnokin. A tabellán harmadik fővárosi együttesből az egyik büntetőt Yannick Carrasco hagyta ki a meccs hajrájában, előtte azonban két gólt is ő szerzett.

Primera División, 32. forduló

Deportivo La Coruna–Málaga 2–0 (Joselu 47., Mosquera 67.)

Sporting Gijón–Real Madrid 2–3 (Cop 14., Vesga 50., ill. Isco 17., 90., Morata 59.)

Atlético Madrid–Osasuna 3–0 (Carrasco 30., 47., F. Luís 61.)