Nagy Ádám kiharcolt egy kiállítást, Hamsik és Mertens triplázott

Bologna – Hazai pályán szenvedtek 7-1-s vereséget a Napoli ellen.

A piros-kékek már a mérkőzés elején megkapták a hidegzuhanyt, ugyanis Marek Hamsik majd Lorenzo Insigne találatával már hat perc után kétgólos előnybe kerültek a vendégek. A 25. percben újra felpörögetek az események. Egy szöglet után Jose Callejon kézzel blokkolt egy fejest, így tizenegyest rúghatott a Bologna, azonban Mattia Destro jobbra tartó lövését leolvasta Pepe Reina, így megmaradt a kétgólos különbség. Az ellentámadás után valamelyest mégis visszajött a meccsbe a Bologna, ugyanis Nagy Ádám labdaszerzése után a spanyol Callejon a földön fekve utána rúgott a magyar középpályásnak, amiért a játékvezető azonnal kiállította.

Ekkor úgy tűnt, akár vissza is jöhet a meccsbe az emberelőnyben játszó Bologna, azonban a 32. percben a bolognai Adam Masina utolsó emberként szabálytalankodott, így ő is idő előtt mehetett zuhanyozni. Ha ez nem lett volna elég, rögtön növelte előnyét a Napoli, ugyanis a megítélt szabadrúgást Dries Mertens tekerte 18 méterről a bal felső sarokba. A gólözönnek itt még nem volt vége, ugyanis tíz a tízben rengeteg terület nyílt, és megindult az adok-kapok. A 36. percben Ladislav Krejci lövése után Vassilios Torosidis érkezett a kipattanóra és megszerezte a Bologna szépítő gólját. Sokáig azonban nem reménykedhettek Roberto Donadoni tanítványai, ugyanis a lefújás előtt Mertens közeli lövése után ismét háromgólos előnybe került a Napoli.

Szalai Ádám megtörte az öthónapos gólcsendet – VIDEÓ – NB1.hu

A fordulás után megmaradt a lüktető iram, de érezhető volt, hogy a hazaiak nem tudnak visszajönni a meccsbe. Ha izgalmakat nem is, két szépségdíjas gólt hozott a második félidő: a 70. percben Mertnes tálalása után Hamsik tekert 15 méterről a jobb felső sarokba, majd hat perc múlva a szlovák légiós 22 méterről lőtte ki ugyanazt a pókhálót. Az utolsó pillanatban még a belga Dries Mertens is értékesített egy ziccert, ezzel neki is meglett a mesterhármasa, és 16 góljával a góllövőlista élére ugrott.

A Napoli ezzel a győzelemmel három pontra feljött a két meccsel kevesebbet játszó Juventusra. A világoskékek jelen pillanatban 55 lőtt góllal állnak 23 meccs után, ami rekordnak számít a Serie A-ban.

Serie A, 23. forduló

Bologna–Napoli 1–7 (Torosidis 36., ill.  Hamsik 4., 70., 74., Insigne 6., Mertens 33., 43., 90.)