Magyar Kupa: vért izzadva jutott tovább Fradi

Dunaharaszti - Leandro az utolsó percekben fejelte be a győztes gólt.

Rendesen meg kellett küzdenie a továbbjutásért a Ferencvárosnak az NB III-as Dunaharaszti otthonában a Magyar Kupa főtáblájának 1. körében.

A címvédő zöld-fehérek kezdőcsapatát a várakozásnak megfelelően kissé felforgatta Thomas Doll vezetőedző, de ennek ellenére meglepően gyenge első félidőt produkált csapata. A Dunaharaszti teljesen egyenlő ellenfélként küzdött, és Holczer Ádám labdaeladása után a 39. percben kis híján a vezetést is megszerezte. A második félidőre igyekezett ritmust váltani a Fradi, és a 63. percben megtört a gólcsend. Botka bólintotta a kapuba Bognár szögletét (0-1).

A hazaiak azonban nem adták fel, és a mérkőzés vége előtt öt perccel jött is az egyenlítés. Mészáros parádés mozdulattal ollózott a kapuba (1-1).

A leégéstől végül Leandro mentette meg a zöld-fehéreket, aki a 92. percben becsúsztatta a Ferencváros továbbjutást jelentő gólját (1-2).