Felkészülési mérkőzés
Magyarország-Kazahsztán 2-3

Sztanimir Sztoilov, Kazahsztán nemrég kinevezett szövetségi kapitánya azt mondta tegnap, Georges Leekens, a magyar válogatott szövetségi kapitánya Európa egyik legjobb edzője. Ha ez igaz, akkor Sztoilov meg a legszűkebb világelit tagja…

Csapata ugyanis eléggé meglepte azt a magyar válogatottat, mely gárda meg a kazahokat és a magyar szurkolókat lepte meg, nem éppen kellemesen.

Kazahsztán 10 perc után vezetett két góllal, hatalmas védekezési és egyéni hibáinknak és a vendégek letámadásainak köszönhetően, de innentől kezdve 20-25 percig jobbak voltunk. Ahogy a közönség ébresztőt követelt, Szalai Ádám kiegyenlített és bizakodhattunk abban, hogy az egalizálás is meglesz.

Nem lett meg.

Borzalmas Bese-hiba után lett ismét kettő Kazahsztán előnye, olyan érzésünk volt, hogy a kazah sereg jobban alkalmazkodott a Groupama felújított „sztyeppéjéhez”.

Innentől kezdve Dárdai Pált követelte a publikum ismét a válogatott kispadjára, pedig a támadójáték szempontjából bejött, hogy Dzsudzsák a jobb oldalra került, elől Szalai meg Nikolics rohamozott, mert a előbbi támadó szépítő gólja előtt is erről az oldalról érkezett be a zsuga a kapu elé, utóbbinak lesgólja és további helyzetei voltak. A védekezésünk viszont borzalmas volt az első félidőben és ez döntött, minden szempontból.

A szünetben Európa egyik legjobbjának mondott edzője hármas cserét hajtott végre a magyar válogatottban, de percekig ennek nem volt semmi foganatja. majd rossz kazah felszabadítás és Németh Krisztián bombája után ismét felcsillant a remény arra, hogy ne égjünk be teljesen. Németh is a szünetben állt be…

A hajrára Böde Dániel is a pályára lett küldve, mentünk is előre, ahogyan azt ilyenkor illik, de váratlan megoldások hiányában az egyenlítés már nem sikerült.

Ha vicces kedvünkbe lennénk, kijelenthetnénk, hogy most érett be Bernd Storck munkája, aki Magyarország előtt Kazahsztán szövetségi kapitánya volt.

A stadionban maradt szurkolók kifütyülték a meccs után a csapatot!

Összeállítás és a mérkőzés összes fontos mozzanata a linkre kattintva érhető el!