Küzdeni tudásból, hazaszeretetből és erőnlétből is jelesre vizsgázott az ikszelő magyar válogatott

Marseille – A harmadik helynél már nem lehetünk rosszabbak. Egyre közelebb a csoda!

Bernd Storck ismét megkeverte a paklit, ugyanis a sérült Fiola Attila helyére nem Bese Barnabást és nem is Lovrencsics Gergőt nevezete jobb hátvéd posztra, hanem Juhász Roland került a védelem közepére, míg Lang Ádám húzódott ki a szélre. Ráadásul kikerült a csapatból az osztrákok elleni meccs hőse, Szalai Ádám, a helyére a szövetségi kapitány a norvégok elleni pótselejtező bombázójának, Priskin Tamásnak szavazott bizalmat, míg Németh Krisztiánt a sógorok ellen gólt szerző Stieber Zoltán váltotta.

Valamivel nyugodtabban kezdődött a meccs, mint az osztrákok elleni, az első igazán komoly helyzet Dzsudzsák Balázs előtt adódott, aki 18. percben befelé cselezett a jobb oldalról, majd 18 méterről lőtt, de a labdája a bevetődő Gunnarssont találta telibe. Egy perccel később ismét a csapatkapitány került helyzetbe Stieber Zoltán labdaszerzés után, ismét befele cselt csinált, majd tíz méterről lőtt, de ezúttal Skúlason blokkolta a lövését az ötösön.

A 31. percben megvillantak az izlandiak. Kádár vesztett el egy párharcot a tizenhatoson belül, Gudmundsson ziccerbe került, a jobb alsót nézte ki magának, de Király Gábor lábbal hárítani tudott. Három perccel később Kleinhisler László próbálta meg lekopírozni a szlovák Marek Hamsik gólját: a magyar szöglet után Guzmics Richárd tette vissza a vörös hajú középpályásnak a labdát, aki megcsinált egy befele cselt a tizenhatoson belül, majd megcélozta a hosszú felsőt, de sajnos nem talált kaput.

A 39. percben megszerezték a vezetést az izlandiak. Guzmics rövid felszabadítása után Sigthórsson került lövőhelyzetbe, de a magyar védő szögletre blokkolta a ziccert. A sarokrúgás azonban végzetes lett, ugyanis Király Gábor kimozdult, de kiejtette a labdát, a kapu előtt kavarodásban Kádár Tamás összeütközött Gunnarssonnal, amiért az orosz játékvezető habozás nélkül a tizenegyes pontra mutatott. A labda mögé Sigurdsson állt, aki a jobb sarokba lőtt, míg Király Gábor balra vetődött (1-0).

A félidőben Bernd Storck nem cserélt, azonban Böde Dániel és Nikolics Nemanja is aktívan melegített. Az első magyar lehetőség egy szabadrúgás után alakult ki, azonban a Kleinheislerre kijátszott figura nem bizonyult eredményesnek. Az osztrákok elleni meccs legjobbja ezúttal is a legaktívabb magyar volt, sokat próbálkozott, de sajnos sokszor pontatlanul.

A 65. percben Gera Zoltán és Nagy Ádám kényszerítőzött, a fiatal középpályás elől az utolsó pillanatban tisztáztak a tizenhatoson belül. Egy perc múlva Dzsudzsák Balázs próbálkozott szabadrúgásból, a kemény löket kijött Halldorssonról, de sajnos időben meg tudta kaparintani a labdát.

A hajrában Bernd Storck pályára küldte a sokak által kezdőbe követelt Nikolics Nemanját és Böde Dánielt. Utóbbi azonnal tesztelte is az izlandi kapust, de a ballábas lövésében nem volt elég erő. Az utolsó negyedórában egykapuzott a magyar válogatott, Bernd Storck mindent feltett egy lapra, még Szalai Ádámot is behozta a belső védő Juhász Roland helyére.

Sokáig úgy tűnt, hogy az akart ezen az estén nem párosul pontszerzéssel, azonban Nikolics Nemanja ismét gondoskodott róla, hogy Bernd Storck kiérdemelje a „világ legjobban cserélő edzője” címet, ugyanis a 88. percben a lengyel bajnokság gólkirálya ­– Nagy Ádám zseniális kiugratása után – elment a jobb oldalon,  középre centerezett, azonban nem az érkező ­– szintén csereként beálló – Böde Dániel, hanem egy izlandi védő Birkir Sævarsson jutatta a labdát a kapuba (1-1).

Az utolsó percekben is játszottuk a futballt, azonban az orosz játékvezető, Szergej Karaszjov mindent megtett, hogy ne szerezzünk pontot. A 94. percben még 16 méterről megítélt egy kétes szabadrúgást az izlandiaknak, azonban Sigurdsson a sorfalba lőtte a labdát, míg a kipattanóból Gudjohnsen nem találta el a kaput.

A magyar válogatott ezúttal nem tudott győzni, de tartás, a küzdeni akarás legalább három ponttal ér fel. A mieink ismét csodálatosan futballoztak, és abban a tudatban várhatják a Portugália elleni összecsapást, hogy harmadik helynél rosszabb pozícióban már nem végezhetnek a F-csoportban.