Ezért nem engedte el Gulácsit az Év Sportolója gálára a csapata – videó

Orbán nem volt hibátlan.

A Bundesliga aktuális fordulóját sikerrel vette a mindkét magyar játékosával felálló RB Leipzig. A VfB Stuttgart otthonában arattak 3-1-es diadalt. A Hoffenheimben Szalai bő 10 percet kapott, miközben társai lemosták Thomas Doll csapatát.

A csütörtökön az Év futballistájának megválasztott Gulácsi Péter és Willi Orbán ismét a kezdőcsapatban kapott helyett, ami nem meglepő, hiszen a hálóőrt emiatt a találkozó miatt nem engedték el a gálára, hogy személyesen vegye át díját. A kezdés után gyorsan magához ragadta a kezdeményezést a Leipzig, és már az 5. percben Yussuf Poulsen góljával megszerezte a vezetést (0–1). Azonban nem dőlhettek hátra ezt követően, a 15. percben megingott a lipcsei fal, és Orbán kezezését követően büntetőhöz jutott a Stuttgart. Gulácsi hiába érezte, merre vetődjön, Steven Zuber értékesítette a tizenegyest (1–1).

A második félidőben szintén gyorsan vezetést szereztek Orbánék, bő tízperccel a játékrész kezdését követően Marcel Sabitzer vágta könyörtelenül a szabadrúgást a rövid felsőbe (1–2). Hat perccel később Poulsen duplázott, s ezzel beállította a végeredményt (1–3).
A másik magyar válogatottat foglalkoztató csapat, a Hoffenheim szintén remekül kezdett. A sérüléséből felépült Joelinton és Ishak Belfodil góljaival már 15 perc után két góllal vezettek a hazaiak. Ezt követően viszont sokat kellett várni a következő találatra. A 80. percben Kerem Demirbay vitte be a kegyelemdöfést (3–0). Szalai Ádám a meccs végén 10 percet kapott Julian Nagelsmanntól.
A Sallai Rolandot nélkülöző Freiburg a Schalkénál vendégeskedett. Ez a meccs nem a gólokról, sokkal inkább a kiállításokról marad emlékezetes. A szünet előtt Suat Serdar egy veszélytelen szituációban letalpalta freiburgi ellenfele lábát, így a második félidőre már ki se kellett jönnie. A hajrában a videobíró is fontos szerephez jutott, egy freiburgi tizenegyes maradt ígénybe vétele után. Még a hármas sípszó előtt, de már a hosszabbításban Christian Günter is elindulhatott zuhanyozni, így 10-10 emberrel fejezték be a csapatok a találkozót.

NÉMET BUNDESLIGA 22. FORDULÓ

VfB Stuttgart–RB Leipzig 1–3 (S. Zuber 16. – 11-esből, ill. Y. Poulsen 5., 74., Sabitzer 68.)
Hoffenheim–Hannover 96 3–0 (Joelinton 4., Belfodil 14., Demirbay 80.)
Wolfsburg–Mainz 05 3–0 (M. Arnold 4, Weghorst 69. – 11-esből, Knoche 69.)
Schalke 04–Freiburg 0–0