13.30 Bátaszék (megyei I)–Balmazújváros 0-1

13.30 Eger SE (megyei I)–Puskás Akadémia FC 0-6

13.30 Balatonfüredi FC (megyei I)–Paksi FC 0-7

17.00 Gyirmót FC Győr (NB II)–Mezőkövesd 2-1

G.: Stieber (36.), Kiss M. (95.) ill. Novák (27.)

18.00 Budaörs (NB II)–Budapest Honvéd 1-1

G.: Sabján (91.), ill.  Lanzafame (33.)

20.00 Dunaújváros (NB III)–Vasas FC 2-1

G.:  Tóth (36.), Csehi (87.) ill. Vergos (60.)

A továbbjutás egy mérkőzésen dől el, döntetlen esetén hosszabbítás, majd tizenegyesrúgások következnek.

Vezette: Urbán E. (Máyer, Zsákai)
GÖDÖLLŐ: Fehér Z. – Pancsuska, Nagy B., Hevesi, Józsa – Méhes (Czuczor, 58.), Rakonczay, Maródi (Pap T., 65.), Kaiser – Milkó, Koziorowski (Fellegi, 87.)
Edző: Szász Ferenc
ÚJPEST: Banai – Szűcs K., Bojovics, Kálnoki-Kis, Salétros – Simon K. (Angelov, 60.), Cseke, A. Diallo, Nwobodo – Tischler, Szelmani
Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics
Gólszerző: Tischler (11-esből, 0–1) a 38., Tischler (0–2) a 48., Tischler (0–3) a 64. percben

Szász Ferenc: – Futballünnepet rendeztünk, s bár kikaptunk három nullára, talán ez olyan tipikus eset egy csapat életében, hogy ilyenkor is elmondhatjuk, minden pozitív volt, nagyon jól futballoztunk. Megnehezítettük az Újpest dolgát.
Nebojsa Vignjevics: – Megvan a továbbjutás, ezért utaztunk Gödöllőre. Elégedett vagyok, különösen a második félidőben mutatott játékkal. Agresszívan, koncentráltan futballoztunk, amelynek győzelem az eredménye.

Balatonfüredi FC (megyei I)–Paksi FC 0–7
Balatonfüred, 100 néző

Vezette: Gaál Á. (Kulman, Bognár L.)
BALATONFÜRED: Fogarasi – Mátyás, Szőllősi M. (Reznyák, a szünetben), Rápó, Emperger – Imre, Tóth G., Grecsó – Kós (Szurok, a szünetben), Szabó P. (Tóth L., 54.), Udvardi M.
Edző: Beszédes Sándor
PAKS: Molnár P. (Rácz G., 58.) – Bognár D., Zachán, Berdó M., Báló – Nagy R., Kecskés T., Simon M. – Haraszti (Bartha, 58.), Hahn (Nikházi, 65.), Szakály D.
Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Szakály D. (0–1) a 39., Haraszti (0–2) a 46., Nagy R. (0–3) a 48., Nagy R. (0–4) az 57., Bartha (0–5) a 67., Szakály D. (0–6) a 86., Nikházi (0–7) a 89. percben

Beszédes Sándor: – Csak az első félidőben voltunk megfelelő partnerek, a folytatásban azonban a Paks a játék minden elemében felülmúlt bennünket. A különbség talán túlzott, de az egyéni hibáink miatt ellenfelünk olykor könnyedén szerezte a gólokat.
Csertői Aurél: – Természetesen örülünk a győzelemnek, illetve hogy lehetőséget adhattam több, sérüléséből felépülő játékosomnak.

Bátaszék (megyei I)–Balmazújváros 0–1
Bátaszék, 600 néző

Vezette: Barna G. (Nagy A., Perák)
BÁTASZÉK: Klézl – Botos, Kiss P., Horváth Á. (Csiki, 78.), Fábián Cs. – Samu, Faller, Régi, Kertész J. – Lerch (Babanics, 78.), Földvári (Szabó E., 78.)
Edző: Kiss János
BALMAZÚJVÁROS: Horváth L. – Habovda, Jagodics B., Tamás L., Virág A. – Rácz F. (Orovecz, 75.), Batarelo (Majszuradze, 86.), Bódis, Zsiga – Belényesi M. (Fekete Á., 57.) Vólent
Edző: Horváth Ferenc
Gólszerző: Virág A. (0–1) a 62. percben

Kiss János: – Csapatom remekül teljesített egy élvonalbeli együttes ellen, illetve sok sikert kívánok a Balmazújvárosnak az NB I-ben, s kívánom, hogy harcolják ki a bennmaradást.
Horváth Ferenc: – Nehéz mérkőzést játszottunk, mert már az első félidőben el kellett volna döntenünk a továbbjutást. Az utolsó percekben a bátaszékiek előtt adódott néhány lehetőség, s bevallom, nem voltam nyugodt a kispadon.