Magyar KupaFerencvárosHonvédnyolcaddöntő

NB1.hu - 2017. március 01. szerda 22:24
Budapest – Kettős győzelem jutott a legjobb 8 közé a legnagyobb esélyes.
Kép forrása: MTI

Bp. Honvéd–Ferencváros 0–2

Annak a játékosnak a góljával kellett volna megszereznie a vezetést és ezzel a találattal ledolgoznia az odavágón összeszedett egygólos hátrányát a Honvédnak, akiről a kispesti drukkerek nagyon régóta azt éneklik, hogy mindenki tudja róla, hogy gólkirály lesz. Ikenne-King jobb oldali beadása után azonban Epplel 5 méterről jócskán jobb alsó mellé bólintott a 4. percben. Hasonló szituációból Lanzafame is „hibázott” 16 perccel később, ő Dibusz lábába fejelt, de a teljes igazsághoz hozzátartozik, hogy sokak szerint meg a Fradi kapusa mentett bravúrosan, mert jól zárta a szöget.

Ebből is látszik, hogy a bajnoki listavezetőnek voltak lehetőségei arra, hogy előnybe kerüljön a bajnoki címvédővel szemben, de mielőtt teljesen elbízhatták volna magukat a hazaiak, Gera átlövésből jelezte (Gróf tenyerelte bravúrosan szögletre a zsugát a jobb alsó elől), hogy azért a Fradi is ott van a pályán. És ez olyannyira így volt, hogy Nalepa 8 méterről a kapu bal alsó sarkába helyezte azt a labdát, amely Dilaver fejese után a lécről pattant ki, 0-1! Ezzel már 3-1-re mentek összesítésben a zöld-fehérek, azaz alaposan fel volt adva a lecke a Rossi-csapatnak.

A kapott gól után nagyon megnyomta a szünetig a Honvéd, de minden helyzetet elpuskáztak a játékosai, így a felek úgy vonulhattak pihenőre, hogy a rendes játékidőben való továbbjutáshoz három gólt kellett volna rúgniuk a hazaiaknak, annak a Ferencvárosnak, amelyik csapatról Marco Rossi azt nyilatkozta a meccs előtt, hogy egyet is szinte lehetetlen neki meccsenként.

Fordulás után egyből Moutari lövését védte bravúrral Gróf, majd az 50. percben Lovrencsics beadása után Böde 5 méterről döntötte el a továbbjutást, 0-2!

A hátralévő időből az első fele még parázs játékot hozott, majd amikor a hajrá kezdete előtt Botkát és Kinget percekig kellett ápolni, megtört a lendület. Nyugodtabb, visszafogottabb lett a játék, a lelátó is megnyugodott.

A Honvéd az első meccsen sokkal jobban játszott, a Ferencváros mindkét mérkőzésen ugyanúgy, ezért jutott tovább megérdemelten és lett a Magyar Kupa sorozatának (egyik) legnagyobb esélyese.

További fájdalom a kispestieknek, hogy az egykori kedvencük, a télen a Ferencvárosba igazolt Botka Endre mindkét mérkőzésen a legjobbak szűk elitjének volt a tagja.