Kisvárda-Puskás Akadémia: pontosztozkodás a rangadón

Döntőek voltak a kapusbakik.

Kisvárda-Puskás Akadémia 1-1 (0-1)

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA:
Sokáig úgy tűnt, hogy egy szerencsétlen mozdulat fogja eldönteni a mérkőzést, hiszen a várdai kapus óriásit hibázott Van Nieff lövésénél, de végül a kulcsmomentum Mesanovic szöglet utáni fejes gólja, mellyel így otthon tartott egy pontot a Kisvárda együttese.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE:

Jasmin Besanovic, csereként beállva mentett pontot a Kisvárda együttesének az utolsó percekben.

A GÓL TÖRTÉNETE:

12. p: Spandler középre tett labdáját Zahedi készítette le Van Nieffnek, aki 20 méterről lőtt kapura. A lövésbe a hazai kapus Hindrich rosszul ért bele, így róla a hálóba pattant a játékszer.  0-1

87. p: A Kisvárda szögletet végezhetett el, a beadásra Mesanovic érkezett a legjobban, akinek erős fejesébe még Tóth belekapott, de nem tudta megfogni a lövést.  1-1

KÖVETKEZŐ FELADAT:

A Kisvárda a következő fordulóban Zalaegerszegre látogat, míg a Puskás Akadémia otthon fogadja a Kecskemét együttesét.

JEGYZŐKÖNYV

Kisvárda, Várkerti Stadion vezette: Pintér Csaba
Kisvárda: Hindrich – Hej, Kravcsenko, Kovacic, Leoni – Karabeljov, Ötvös(Melnyk 73.) Asani, Makowski (Vida K. 57.),Navrátil(Mesanovic 57.) – Ilievszki(Camaj 73.)
Puskás Akadémia FC: Tóth B. – Mezgrani, Stronati, Batik, Spandler – Baluta,(Favorov 79.) Van Nieff, Corbu – Kiss T.(Major M.79.), Zahedi(Puljic 59.) Komáromi
gólszerzők: Van Nieff (12.), Mesanovic (87.)
sárgalap:Spandler (28.) Komáromi (77.)

mti beszámolója:

A kisvárdaiak fölényében telt el az első tíz perc – Tóth Balázsnak többször is védenie kellett -, de aztán a vendégcsapat egy ellentámadás végén, távoli lövéssel megszerezte a vezetést. Előnye birtokában a Puskás Akadémia visszazárt, így a folytatásban nehezen került helyzetbe a hazai együttes. A hajrában a vendégek többször álltak közel az újabb gól megszerzéséhez, de vagy a kapufát találták el, vagy Hindrich védett. Az első félidőben hatékonyabban, kapura veszélyesebben futballozott a Puskás Akadémia.
Fordulás után sem változott alapvetően a helyzet, a Kisvárda, amely csütörtökön még európai kupamérkőzést játszott, igyekezett támadásokat vezetni, de kissé lassan, helyenként körülményesen jutott előre, így nem jelentett veszélyt a jól záró vendégek kapujára. Végül aztán a hajrában szöglet után fejesből csak összejött a hazaiaknak az egyenlítés.