Vasas: győzelem az ötgólos első meccsen

Elkezdték a felkészülést.

A Vasas közleménye:

"A Credobus Mosonmagyaróvár elleni felkészülési mérkőzésen 3-2-es győzelmet arattunk.

A 2020/2021-es idény első mérkőzésére a Fáy utcai edzőpályán került sor. Igazi nyári meleg, 28 Celsius fokos, fülledt idő fogadta a csapatokat. A verőfényes napsütésben piros-kék szurkolókkal megtelt lelátó előtt indult el a találkozó.

Az első 45 percet a Rados – Terbe, Csató, Tóth B., Lakatos – Hidi, Köböl, Szatmári – Vernes, Birtalan, Murka összeállításban kezdtük meg, ám ellenfelünk hamar megszerezte a vezetést: Szalka kapott egy lapos labdát balról, amit 16 méterről, jobbal a bal felsőbe bombázott. A válaszra nem kellett sokat várni, egy baloldali beadást követően a – jobb oldalon, kapásból – Szatmári jobb belsővel a bal alsó sarokba lőtte.

Bár nagyjából a 10. perctől átvettük a játék irányítását és sorra alakítottuk ki a támadásokat, egy 17. percben megítélt büntetővel a mosoniak újra előnyhöz jutottak: Debreceni biztosan lőtt a bal felső sarokba. Az ivószünetig Birtalannak két lehetősége is adódott, hogy megfordítsuk a mérkőzés állását, ám a védők és a mosoniak kapusa magabiztosan hárították azokat. A hirtelen jött forró időjáráshoz képest jó iramot diktáltak a csapatok. Ellenfelünk bátran kezdeményezett, de játékosaink is sok gólhelyzetet alakítottak ki. A mérkőzés 29. percében Szatmári beadásába Takács kézzel ütött bele, a játékvezető büntetőt ítélt, amit Birtalan – a jobbra mozduló kapus mellett – félmagasan a kapu közepébe lőtt. Az első félidőben Köböl és Tóth Bence előtt adódtak még lehetőségek, az eredmény azonban már nem változott a szünetig, maradt a 2-2.

A második félidőben a Bánfalvi – Szivacski, Viczián, Kalmár – Hinora, Kleisz, Kapornai, Farkas – Balajti, Feczesin, Szedlár összeállításban játszottunk. Hamar átvettük a vezetést, az 50. percben Balajti 15 méterről a középre mozduló kapus mellett a bal alsó sarokba csavarta a labdát!  Ebben a játékrészben már felbillent a pálya, gólhelyzetek sokaságát dolgoztuk ki, ám fölényünket már nem tudtuk több góllal megkoronázni, maradt a 3-2-es végeredmény, így győzelemmel rajtoltunk a felkészülési sorozatban.

Vasas-Mosonmagyaróvár 3-2 (2-2)

Vasas: Rados – Terbe, Csató, Hidi M, Tóth B. – Köböl, Szatmári, Murka – Birtalan, Vernes, Lakatos. Második félidő: Bánfalvi – Szivacski, Viczián, Kapornai, Kleisz – Hinora, Balajti, Szedlár – Feczesin, Kalmár, Farkas Botond. Vezetőedző: Bene Ferenc.

Mosonmagyaróvár: Heinrich – Bohner, Debreceni, Czingráber, Horváth K. – Durso, Takács M., Illés – Nagy K., Szalka, Laki. Cserék: Gyergyódesz, Tamás, Végh, Kozma, Bölönyi, Benkovich, Jasarevic.

gól: Szalka, Birtalan, Balajti, ill. Szatmári, Debreceni