Új kihívásokra készülnek Mosonmagyaróváron – reakció

100 ponttal zárták a szezont.

A Credobus Mosonmagyaróvár az NB III. Nyugati csoport utolsó fordulójában is teher nélkül léphetett pályára, hiszen már hetekkel ezelőtt megnyerte a bajnokságot. Ennek ellenére nem vette félvállról Varga László csapata a Tarr Andráshida SC elleni idegenbeli mérkőzést. A vendégek 29. bajnoki óta nem találtak legyőzőre, így a találkozó nem volt más, minthogy sikerül-e növelni ezt a bámulatos sorozatot. Az Andráshida már biztos utolsóként és kiesőként várta a találkozót, így a hazaiak csak a tisztes búcsúban reménykedhetek.

ÍME, A GÓLOK TÖRTÉNETE A MOSONMAGYARÓVÁR BESZÁMOLÓJA ALAPJÁN:

“A 29. percben Horváth Kevin bal oldali beadását Boros 6 méterről, kapás lőtte a hálóba. Az MTE támadója 27 találattal a második helyen végzett a góllövőlistán. 0-1. Öt perc múlva Horváth Kevin centerezését Nagy Zoárd továbbította a kapuba. 0-2. A 40. percben egy szögletet Debreceni fejelt a hálóba. 0-3. Az 57. percben egy kiugratás után Szegő a kapus mellett is elhúzta a labdát és a kapuba passzolt. 0-4. A 68. percben Szinay révén megszerezte a becsületgólt az Andráshida. 1-4. Öt perccel később Szegő cselezte be magát a tizenhatoson belülre, majd ballal a hosszú sarokba lőtt. 1-5. A 82. percben a születésnapos D’Urso kanalazott vissza egy szögletet, amit Nagy Zoárd passzolt az üres kapuba. 1-6.”

A tabella végül nem hazudtolta meg önmagát, legalább két osztály különbség volt a két csapat között, amit az eredmény is jól mutat. Győzelmével az MTE 100 ponttal és zsinórban 30. veretlenül lejátszott találkozóval zárta a szezont. A hazaiak pedig 11 ponttal a 20. helyen zárták a szezont.

“Büszke vagyok a csapatra, és a megszerzett 100 pontra. Azt gondolom, hogy maximális teljesítményt nyújtottunk, és végül komoly előnnyel, teljesen megérdemelten lettünk bajnokok. Most egy picit fújunk, de aztán készülünk az új kihívásokra és az NB II-re” – nyilatkozta a mérkőzést követően Varga László az MTE vezetőedzője.