Kőkemény meccsen lettek újra éllovasok a győriek.

WKW ETO FC Győr – Nyíregyháza Spartacus FC 3-1
Horváth T. – Kalmár, Vashkeba (Borbély 58′), Bagi, Szánthó, Vári, Andric (Horváth Z. 46′), Szimcsó, Charizopulos (Lovrencsics 81′), Kovács K., Gengeliczki.
Nyíregyháza: Jova – Fodor, Papp (Kovács A. 55′), Sinanovic, Gulyás, Kovács N., Tóth B. (Ötvös 77′), Busai (Kártik 77′), Végső, Svedyuk, Hornyák.
Gólszerző: Andric (22′), Szimcso (34′), Szánthó (49′), ill. Hornyák (16′)
Sárga lap: Vashkeba (30′), Andric (36′), Horváth Z. (57′), Szánthó (58′), Borbély (60′), ill. Busai (30′)
Kiállítva: Makra (a kispadról, 75′), ill. Purguly (a kispadról, 75′), Gulyás (90+3′).

Boér Gábor (ETO): – Beragadtunk a mérkőzés elején, de a gólt követően sikerült feljönnünk. Nem értem, miért lett ilyen feszült a mérkőzés, nem szabadott volna így elfajulnia. A provokációval nem foglalkozom. Nagyon sajnálom Szimcsó Viktort, remélem, nem súlyos a sérülése. Bízom benne, hogy a győzelem önbizalmat ad a csapatnak, mert a folytatásban is kemény mérkőzések várnak ránk.

Zoran Szpisljak (nyíregyháza): – Gratulálok a győrieknek a győzelemhez, azonban eddig azt hittem, a rasszizmusnak nincs helye a pályán és azon kívül sem. Olyan mondatok hangzottak el, amelyek nem férnek bele a sportba. Végig küzdöttünk, amíg nem fújták le a mérkőzést. Véleményem szerint a megengedett kereteken belül maradtunk, de a beszólások már nem fértek bele.

LEGFONTOSABB PILLANATOK A KISALFÖLD TUDÓSÍTÁSA SZERINT

16. perc: Ártalmatlannak tűnő helyzet után vezet a vendégcsapat. A jobbról érkező lapos passz után Gengeliczki elcsúszik, így a labda Hornyák elé kerül, aki 16-ról a bal alsóba lő. 0-1.

22. perc: Szimcso harcol ki szöglete a bal oldalról. Szánthó és Andric is odaáll a sarokrúgáshoz, utóbbi végzi el. A labda Jova fölött átszállva a hálóban landol. 1-1.

34. perc: Egy nyíregyházi védőt érintve Kalmár elé kerül a labda a tizenhatos bal oldalvonalán, a győri hármas leviszi az alapvonalig, majd bepasszolja középre, ahol a hosszún érkező Szimcsónak nincs már nehéz dolga: a tehetetlen Jova fölött a hálóba lő. 2-1.

49. perc: Kovács K. jobboldali beadását Horváth Z. fejelte kapura, Jova a fejest még védeni tudta, a tisztán érkező Szánthó ismétlését viszont nem. 3-1.

75. perc: Tóth Barna kemény szabálytalansága után már villan a sárga. Aztán villan a piros is mindkét oldalon, Makra és Purguly, a két csapat másodedzője a két kiállított. Purguly egyébként korábban már kapott sárgát is reklamálásért.

Lefújás után is villant a piros lap, a vendégek egyik stábtagjának mutatta fel a kiállítást jelentő kártyát Szilasi játékvezető.