Nem tud hibázni a Budaörs, Walternék remekeltek – EREDMÉNYEK, TABELLA

A végén jött a dráma Szolnokon.

Három mérkőzéssel kezdődött meg vasárnap az NB II 16. fordulója.

A remek formában lévő Budaörs nem tud hibázni a bajnokságban: ezúttal "odahaza", azaz Tatabányán verték 3-1-re az őket néhány napja a kupából kiejtő Csákvárt (érdekesség, hogy az a meccs is 3-1 lett, csak a vendégek javára), így továbbra is tapadnak az éllovas DVSC-re. Márkus Tibor zsinórban hetedik bajnokiját megnyerő együttese az utolsó percekben két gólt is szerzett, eldöntve a siker sorsát.

A Siófok első sikerét aratta az újonnan kinevezett vezetőedző, Waltner Róbert vezetésével (a Kazincbarcikát győzték le könnyedén), míg a Szolnok-Győr meccsen az utolsó percben döntött Novák Csanád a hazaiak javára.

17.00: Szombathelyi Haladás–Szentlőrinc
19.45: Gyirmót FC Győr–Nyíregyháza Spartacus FC (Tv: M4 Sport)

A DVSC-Békéscsaba mérkőzés 3-0-val a debrecenieké lett, mivel a csabaiak a koronavírus-járvány miatt nem tudtak kiállni.

A tabella a linkre kattintva érhető el

A KÉSŐ DÉLUTÁNI MÉRKŐZÉSEKEN:

Az NB II 16. fordulójában öt mérkőzést rendeztek vasárnap késő délután.

A Vasas az első félidő elején tizenöt perc alatt három gólt rúgott a Soroksárnak, így eldöntötte a győzelem sorsát – a magukra találó angyalföldiek az elmúlt hét meccsükből hatot nyertek meg, már az első ötben vannak a tabellán. Épp az a Pécs előzi meg őket egy hellyel, akik kiváló játékkal nyertek 3-0-ra Ajkán, így az újonc mérlege az elmúlt hat meccsből öt siker.

A Haladás simán verte a Szentlőrincet, akik maradtak a Csákvárral és a DEAC-cal együtt a kiesőzónában, hisz a sereghajtó debreceniek az utolsó percben kaptak ki Kaposváron. Döntetlent játszott hazai környezetben a Szeged, az edzőváltáson áteső Dorog a hajrában egyenlített a Szent Gellért Fórumban.

Eredmények:

Kaposvári Rákóczi FC–DEAC 2-1 (Szarka 7., Andrics 92., ill. Nagy K. 70. –11-esből)
FC Ajka–Pécsi MFC 0-3 (Geiger 25., Óvári 63., Keresztes 86.)
Vasas FC–Soroksár SC 3-1 (Silye 2., Balajti 5., Feczesin 18., ill. Lovrencsics B. 61.)
Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Dorogi FC 1-1 (Germán 60., ill. Dlusztus 83.)
Szombathelyi Haladás–Szentlőrinc 4-0 (Medgyes Z. 16., 87., Rácz F. 45., Tóth B. 74.)

korábban:

Szolnoki MÁV FC–WKW ETO FC Győr  2-1 (Berdó 31.,  Novák 90+2., ill. Berki 77.)
BFC Siófok–Kolorcity Kazincbarcika SC 3-0 (Gaál B. 4., Balogh B. 38., Tömösvári 89.)
Budaörs–Aqvital FC Csákvár 3-1 (Horváth R. 8., Molnár T. 86., Halmai Á. 90., ill. Madarász 55.)

később:

Az NB II 16. fordulójának zárómeccsén a Nyíregyháza idegenben 1-0-ra verte a Gyirmótot.

A találkozó a második félidő elején félbeszakadt a nagy köd miatt, majd miután Vad II. István játékvezető megadta az engedélyt a játék folytatására, a 70. percben a Szpari Hornyák Marcell góljával megszerezte a vezetést, egyben a győzelmet is. Érdekesség, hogy legutóbb augusztus 30-án, a Szolnok ellen kapott gólt hazai pályán a Gyirmót.

Az NB II tabelláját a Békéscsaba elleni három pontot zöldasztalnál megkapó DVSC vezeti, megelőzve a Budaörsöt és a Gyirmótot, ám a Pécs csupán kevesebb győzelmének köszönhetően áll a negyedik helyen. A Vasas már az ötödik, míg a kiesőzónát a Szentlőrinc, a Csákvár és a DEAC alkotja.