Ketten távoztak a Kozármislenytől, főpróbát tartott a Haladás

Profi szerződést kapott a PMFC tehetsége, kikapott a Győr.

KOZÁRMISLENY

A kozármislenyi együttes a hivatalos oldalán számolt be arról, hogy Hampuk Ádám és Guth Ádám is távozott a csapattól. Íme a közlemény:

"A felkészülés végéhez közeledve egyre inkább kezd körvonalazódni a HR-Rent Kozármisleny csapatának tavaszi kerete.

A szakmai vezetés úgy látja, hogy nem tudnának elegendő játéklehetőséget biztosítani Hampuk Ádámnak, illetve a fiatalszabályos Guth Ádámnak, így mindkét labdarúgó távozik Kozármislenyből.

Hampuk Ádám az őszi fordulók során csak kevés alkalommal, 8-szor lépett pályára, a játékperceket tekintve pedig csak 225 perc jutott neki, ami a teljes játékidőnek csak a 12,5%-át teszi ki, gólt nem szerzett.

Az NB III Közép csoportjának gólkirályaként nyilván nehéz lehetett mindezt megélni, de le a kalappal a labdarúgó előtt, aki végig profi módon tette a dolgát, hozzáállása végig példaértékű volt!

Hampuk Ádám 80 bajnoki mérkőzésen lépett pályára kék-fehérben és 37 gólt szerzett ezeken az összecsapásokon, tagja volt az NB III-as bajnokságot nyerő együttesünknek, sokat köszönhetünk neki, nagyon fontos gólokat szerzett Kozármislenyben töltött időszaka alatt!

Sajnáljuk, hogy a labdarúgó és a klub útja elválik, de hálásak vagyunk Hampinak, köszönjük a Kozármisleny FC-ért tett fáradozásait, főképp góljait, gólpasszait!

Guth Ádám az MTK-től kölcsönjátékosként érkezett Kozármislenybe a nyáron, a fiatal szabálynak is megfelelő 2003-as születésű labdarúgó 11 bajnoki mérkőzésen lépett pályára, 6 alkalommal kezdőként és 5-ször csereként.

Az őszi fordulók során 533 percet töltött a Merkantil Bank NB II-ben a pályán, ami a játékpercek 29,6%-át jelenti.

Egy fiatal labdarúgó pályafutása szempontjából nagyon fontos, hogy minél több időt töltsön a pályán, a saját fejlődése érdekében.

Ádám egy tehetséges labdarúgó, akinek most stabil játéklehetőségre, folyamatos játékra lenne szüksége, ezt pedig úgy tűnik, hogy a bentmaradásért küzdő csapatunkban nem kapná meg, ezért távozik!"

A 18. helyen telelő Kozármisleny január 29-én a Tiszakécske otthonában játszik bajnokit.

PMFC

Profi szerződést kapott a 17 esztendős Bachesz Edvin – ezt a pécsiek jelezték a hivatalos oldalukon:

"Klubunk profi szerződést kötött a PMFC saját nevelésű középpályásával, Bachesz Edvinnel. 17 esztendős játékosunk 2005. június 17-én született Pécsen, végigjárta az utánpótlás ranglétrát, valamint korábban szerepelt az U15-ös válogatottban. NB II-es labdarúgócsapatunkban 2022. február 27-én, a DVTK ellen 3-0-ra megnyert bajnokin mutatkozott be, s azóta is a felnőtt keret tagja. Fiatal középpályásunk a mérföldkőnek számító kontraktus aláírását követően osztotta meg gondolatit:

– Minden fiatal labdarúgónak az a vágya, hogy a felnőtt csapat tagja legyen és munkáját ilyen formában is elismerjék. Nem mondom, hogy ezt egyszerű kiérdemelni, keményen meg kell érte dolgozni. Ez egy komoly mérföldkő a pályafutásomban, és itt kezdődik csak igazán a karrier. Kortársaim nevében is nagyon örülök, hogy megadják a bizalmat a fiataloknak a klubnál, kívánom minél több a pécsi utánpótlásban nevelkedő játékosnak, hogy átéljék azt az örömöt, amit most én" – írták a pécsiek.

A második helyezett PMFC január 29-én a Budafokkal vív bajnokit hazai pályán.

GYŐR

Az ETO a szlovák élvonalban hatodik helyen álló Zsolnával játszott edzőmeccset. Sokáig úgy festett, hogy 1-1-es végeredménnyel zárul a meccs, de Kopásek góljával a 89. percben nyertek a zsolnaiak. Íme az ETO beszámolója a találkozóról:

"A 9. percben gyors támadást vezettek a vendégek, aminek a végén Essomba két csel után lőtt, ám az utolsó pillanatban blokkolni tudtunk. Egy perccel később gyors kontra futott végig a jobb oldalunkon, Lacza centerezését Morínigo átlépte, a hosszún érkező Szendrei elől pedig már menteni tudtak. A 37. percben megszereztük a vezetést, egy baloldali szögletre Fodor érkezett a hosszún, lövésébe középen Minárik kapott bele, akiről a hálóba perdült a labda 1-0. Öt perccel később Vitális vesztett labdát az ellenfél térfelén, amivel Essomba szaladt el a tizenhatosunkig, két csel után a hosszú irányába csavart, ahol Keresztes menteni tudott.

Az 51. percben Rusnák próbálkozott átlövéssel, a labda a bal kapufát találta el. A 63. percben egyenlítettek a vendégek. Egy jobbról elvégzett szabadrúgásra Jambor érkezett, majd a hosszúba csúsztatott 1-1. Az utolsó pillanatban a győztes gólt is megszerezték a szlovákok. A vendégek bal oldalára került ki a labda, ahonnan jött egy beadás. Középen Kopásek remek ütemben érkezett a kapu elé, majd a léc alá fejelt 1-2. Hasznos felkészülési mérkőzésen van túl csapatunk, ami legközelebb január 30-án, már pontokért lép pályára a bajnokságban Szegeden."

ETO FC Győr – MŠK Žilina 1-2 (1-0)
Győr, ETO Park.
ETO FC Győr: Kovácsik – Kovács K., Papp, Fodor, Keresztes (Urblík 84’), Toma, Vitális (Tuboly 63’), Kiss M., Szendrei (Kiss Ba. 63’), Morínigo (Priskin 63’), Lacza. Vezetőedző: Tímár Krisztián.
MŠK Žilina: L’ubomír – Leitner, Kopásek, Essomba, Kaprálik, Il’Ko, Jambor, Minárik, Nemcík, Sauer, Owusu. Cserék: Slávik, Gidi, Stojchevski, Krstic, Rusnák, Galcík. Vezetőedző: Hynek Jaroslav.
Gsz.: Minárik öngól (37’) ill. Jambor (63’), Kopásek (89’).

A 10. Rába-partiak január 30-án Szegeden vizitálnak a bajnokságban.

HALADÁS

A Győrhez hasonlóan a Haladás is szlovák élvonalban edződő csapattal találkozott: a Hali ellenfele a Ruzomberok volt. A szombathelyiek főpróbája 2-2-es remivel végződött. Íme a Hali hivatalos oldalának tudósítása:

"A magyar másodosztály ötödikje a szlovák első osztály ötödikje, a Rózsahegy ellen tartotta bajnoki főpróbáját. A hazaiak nagy lendülettel kezdtek, a 8. percben Simut jobb oldali beadását Borvető nagy helyzetből, becsúszva a bal sarok mellé lőtte. A 14. percben a szlovák kapus, Tapaj elpasszolta a labdát, a jobb oldalon érkező Nyíri pedig 11 méterről a kapu közepébe lőtt (1-0). A másik oldalon Kelemen közeli lövését védte bravúrral Mursits. Majd Rácz lövése suhant el a bal sarok mellett. A 17. percben Rácz jobb oldali szöglete egy szlovák védőről Csernik elé került, a támadó balról, 12 méterről félmagasan a kapu jobb oldalába bombázott (2-0). A vasiak lendületesen, gyorsan futballoztak, egyáltalán nem látszódott az osztálykülönbség a két csapat között – sőt, a szombathelyiek uralták a meccset. A 24. percben Csernik balról, 13 méterről tüzelt, de Tapaj védett. A 32. percben Mursits ütközött Kelemennel, a labda Macejko elé került, a csatár hat méterről a kapuba helyezett (2-1).

Szünet után a vendégek kerültek enyhe fölénybe. A 60. percben Mursits védett bravúrral egy lövést, majd két perc múlva jobb oldali beadás után a viharos erejű szél megzavarta Simutot, a védő így rosszul találta el a labdát és felszabadítás helyett 14 méterről a léc alá lőtt – öngól (2-2). A folytatásban mindkét csapat előtt kisebb-nagyobb lehetőségek adódtak, a lefújás előtt egy hazai szabálytalanság után összeugrottak a két csapat tagjai de aztán lehiggadtak a játékosok.

Az első félidőben a Haladás uralta a játékot, sokkal jobban futballozott ellenfelénél. Szünet után a szlovákok kezdeményeztek többet, de a vasiak ekkor sem álltak be védekezni, ha volt rá lehetőségük, bátran támadtak."

A Haladás az idei első bajnokiján a Szparival csap össze otthon január 29-én.

Szombathelyi Haladás–MFK Ruzomberok 2-2 (2-1)
Szombathely, Kenderesi utcai edzőpálya, zárt kapus felkészülési labdarúgó-mérkőzés, vezette: Talabér.
Haladás: Mursits – Nyíri (Doktorics, 46.), Csató (Hursán, 70.), Németh M. (Devecseri, 60.), Bosnjak – Derekas (Horváth R., 60.), Rácz (Tóth M., 70.), Csilus (Lencse, 70.), Simut – Borvető (Molnár R., 46.), Csernik (Zvekanov, 60.). Edző: Michal Hipp.
Ruzomberok: Ťapaj  (Frühwald, 46.) – Fabiš (Matej, 70.), Maslo (Malý, 46.), Mrva, Selecký (Madleňák, 46.) – Zsigmund (70. Halabrín) – Šefčík (Úradník, 46.), Švehla (Gerec, 46.), Luterán, Macejko (Marek, 80.) – Kelemen  (Bobček, 70.). Edző: Peter Strúhár.

gsz: Nyíri (14.), Csernik (17.), ill. Macejko (32.), Simut (62. – öngól)