Hali-ETO: Mátyus megmondta az őszintét – REAKCIÓK

A káoszról beszélt a győri edző.

Mint arról korábban beszámoltunk, hétfőn este a Haladás és az ETO FC Győr 1-1-es döntetlent játszott egymással.

Hali-ETO: a szurkolás és a hajrá jó volt

A lefújást követően a két vezetőedző értékelt.

Mátyus János (Haladás): "Talán kevésbé volt látványos a találkozó,de azt gondolom, hogy aki a küzdelmes futballt szereti, az ma jól szórakozott. Óriási küzdelem volt, mindkét csapat inkább ebben volt erős. Ebből egy jó iramú, de csapkodó játék alakult ki. A meccset uraltuk volna, de jött egy olyan extra teljesítmény az ellenfél játékosától, ami megpecsételte a három pontunk sorsát. Nem is emlékszem, hogy előtte lett volna különösebb lehetősége az ellenfélnek  – de nekünk sem volt, viszont legalább vezettünk. Fantasztikus gólt rúgott a győri játékos, emiatt nem tudtunk három pontot szerezni. De összességében az ember szája íze nem édes, sokkal inkább keserédes, de mégsem vagyok annyira letört. Hiszen azt látni kell, hogy ebben a csapatban jelen pillanatban ennyi van. Ami Debreceni Zalánt illeti, maximálisan elégedett vagyok vele. Szünetig azt gondolom a mezőny talán legjobbja volt, hiba nélkül játszott, óriási lelkesedéssel. Ha valaki első mérkőzésén így tud debütálni, az több, mint biztató."

Csató Sándor (ETO): "Amilyen kaotikus állapotokban készülhettünk a héten, úgy gondolom, hogy a vége jól sikerült. Az első félidőben próbáltuk meglepni a hazaiakat egy másfajta játékrendszerrel. Ez védekezésben működött is, de támadásban nem tudtunk érvényesülni. Ezért is próbáltam frissíteni szünetben. Vitális Milánnak ismerem a képességeit, benne vannak az ilyen megoldások, remélem máskor is el fog sülni a lába. A mi helyzetünkben minden pontnak óriási jelentősége van, úgyhogy elégedettek lehetünk az eredménnyel."

ELŐZMÉNYEK

HALADÁS-ETO 1-1

Már a meccs előtt nehézségekbe ütközött az ETO, hiszen újabb játékosok fertőződtek meg a koronavírussal. Az első 80 perc felejthetőre sikerült a meccsen, annak ellenére, hogy mind a két gól ez idő alatt született. A hajrára azonban felpörögtek az események, mind a két csapatnak meg volt az esélye arra, hogy eldöntse a mérkőzést.

ETO: rangadó előtt robbant be a koronavírus

A MECCS FŐSZEREPLŐI: A SZURKOLÓK

Annak ellenére, hogy nem túlságosan szurkolóbarát időpontban rendezték a meccset, sokan látogattak ki a találkozóra. Mind a két oldal hangosan és változatosan buzdította a sajátjait, remek hangulatot teremtve.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: TÓTH BARNA LÖVÉSE

A 86. percben nagyon közel állt hozzá a Haladás, hogy eldöntse a meccset. Tóth 24 méterről lőtt kapura, ám a vendégek kapusa barvúrral mentett.

A GÓLOK TÖRTÉNETE:

29. perc: Medgyes kapta meg a labdát a baloldalon, majd befelé cselezett és 11 méterről kilőtt a bal sarkot. 1-0

77. perc: Egy bal oldali beadás után középre fejelték ki a labdát, ami Vitálishoz érkezett, aki kapásból, 23 méterről egy hatalmas gólt lőtt. 1-1

A KÖVETKEZŐ FELADAT:

A következő körben a Haladás Kazincbarcikára látogat, míg az ETO a Budaörsöt fogadja hazai pályán.