Felkészülés: szlovén csapatot vert az MTK

Hatot lőtt a Gyirmót, győzött a Mosonmagyaróvár.

AZ MTK HÍRE:

"Gólokkal vertük a szlovén NK Aluminij együttesét.
Utolsó szlovéniai edzőmérkőzésünkön a helyi másodosztályban szereplő NK Aluminij csapata ellen léptünk pályára, a meccset a Balázs – Lehoczky, Varju, Nagy Zs. – Palincsár, Kata, Stieber, Bognár, Medgyes – Németh K., Futács összeállításban kezdtük.

Az első percekben aktívabb volt a helyi csapat, majd a 13. percben Medgyes volt harcos, remekül ment el a szélen, középre tálalt, az érkező Németh az emberét megelőzve helyezett a hálóba (0-1). Sajnos Németh az akciónál kapott egy komoly rúgást, ápolni kellett, majd le is cserélték, Zsóri állt a helyére. Kiegyenlített volt a játék a folytatásban, az első félóra végén egy szöglet utáni fejest követően Medgyes a gólvonal elől mentett fejjel.
Ebben a szakaszban meglehetősen feszült volt a meccs, így a legjobbkor találtunk be újra: a 38. percben egy remek támadás végén Stieber ívelt középre, Zsóri pedig fejjel volt eredményes 6 méterről (0-2), így két góllal vezettünk egy félidő után.

A szünetben Somodi, Horváth A. és Kovács Mátyás is beállt, majd nem sokkal később Balogh Máté és Kovács Máté is pályára lépett. Az 59. percben éppen Kovács Máté lőtte ki 14 méterről keményen a jobb sarkot (0-3).
Szűk tíz perccel később a szintén csereként beállt Barkóczi növelhette volna az előnyt, de a léc fölé helyezett.  Így is megszereztük a negyedik találatot: Kovács Máté egy labdaszerzés után 18 méterről kilőtte a jobb alsót (0-4) negyedórával a vége előtt.

A végeredményt is ő állította be: Kovács Máté újabb lövése kötött ki a jobb sarokban (0-5) – mesterhármast ért el a középpályás.
Csapatunk így biztos sikerrel zárta a szlovéniai edzőtábort, a felkészülés odahaza folytatódik a bajnoki rajtra."

A GYIRMÓTIAK HÍRE:

"Célegyenesbe ért a 2022-2023-as Merkantil Bank liga másodosztályú küzdelemsorozatára történő felkészülés, amin belül együttesünk a nagy múltra visszatekintő cseh Banik Ostrava második csapatát fogadta a Gyirmóti Sportcentrum centerpályáján, az ALCUFER Stadionban. Remekül kezdte gárdánk a hatodik mérkőzését, ugyanis Soltész Dominik és Pethő Bence révén már hat perc elteltével kettőgólos előnyre tett szert. Előbbi Nagy Petrikkal történő összjátéka után, míg utóbbi a vendégek óriási hibáját kihasználva volt eredményes. Húsz percig kellett várni az első vendéghelyzetre, de Sotornik szabadrúgása után a labda cm-ekkel elkerülte a bal kapufát. Bő fél órai játék elteltével Szegi Vince pontos jobb oldali keresztlabdája után a hosszúsaroknál érkezett Pethő Bence és a jobb alsó sarokba fejelve háromra növelte előnyünket.

A második játékrész elején Simon András lövését még tudta hárítani a vendégek kapusa, de egy perc múlva Medgyes Zoltán jobbal higgadtan helyezett a kapu bal oldalába. Az utolsó negyedóra ismét hazai góllal indult, amikor Nahirníj Artem bal oldali asszisztja után Simon András pörgetett pimaszul a vendégek kapujába. Az utolsó pillanatokra is jutott öröm számunkra, amikor Herjeczki Kristóf egy szép jobb oldali egyéni villanás végén kilőtte a hosszúsarkot.
Vágig irányítani tudta csapatunk a játékot, masszív védekezésünknek köszönhetően a vendégek ritkán jutottal el kapunk előteréig, míg támadójátékunk szerencsére több helyzetben és az ezekből született gólokban is megmutatkozott, így a cseh csapat fölé nőve együttesünk teljesen megérdemelten szerezte meg a győzelmet.

Csertői Aurél: Arra számítottunk, hogy ellenfelünk erősebb kerettel érkezik hozzánk, így e tekintetben csalódtunk, annak azonban örülhetünk, hogy végig jól játszva és szép gólokat szerezve megérdemelten nyertünk."

Gyirmót FC Győr – Banik Ostrava II. 6 – 0 ( 3-0 )
Gyirmót, ALCUFER Stadion (Felkészülési mérkőzés)
Játékvezető: Móri Tamás (Horváth Zoltán, Dr. Bede Tamás)

Gyirmót: Hársfalvi – Szegi (Major), Csörgő (Polgár), Hajdú, Helembai (Nahirníj) – Vass Á. (Hudák) – Medgyes, Kovács M., Nagy P.(Kovács D.), Soltész D. (Herjeczki)) – Pethő B. (Simon A.)
Vezetőedző: Csertői Aurél
Banik Ostrava: Matej – Fulnek, Riha, Bystrican, Sotornik – Jaron, Stoklásek, Brozd, Stanley – Holan, Konecny
Vezetőedző: Chalupa Milan
Gólszerző: Soltész D. (1-0) az 5., Pethő B. (2-0) a 6., Pethő B. (3-0) a 34., Medgyes Z. (4-0) az 53., Simon A. (5-0) a 77., Herjeczki (6-0) a 89. percben.

A MOSONMAGYARÓVÁR BESZÁMOLÓJA:

“A Credobus Mosonmagyaróvár utolsó felkészülési mérkőzésén az MTK második csapatát fogadta. Varga László együttese aktívan, több helyzetet kidolgozva kezdte a találkozót. A 22. percben egy szögletet Szabó Richárd lőtt a hálóba. 1-0. A 30. percben Szalka kényszerítőzött Nagy Zoárddal, majd közelről a kapuba passzolt. 2-0. A második félidő elején Törőcsik egy 20 méteres lövéssel szépített. 2-1. A 64. percben egy kipattanó labdát Illés gyűjtött be, és a kapust is kicselezve közelről a kapuba lőtt. 3-1. A 89. percben Boros 18 méterről szenzációsan teker a bal felső sarokba. 4-1. A Mosonmagyaróvár sok helyzetet dolgozott ki, és szép gólokat szerzett az utolsó felkészülési mérkőzésén. Varga László együttese július 31-én vasárnap a Tiszakécske otthonában kezdi meg az NB II-es bajnokságot."

Credobus Mosonmagyaróvár – MTK Budapest II 4-1 (2-0)

Credobus Mosonmagyaróvár: Heinrich (Slakta, 62.) – Gáncs (Jasarevic, 62.), Czingráber, Papp Sz. (Simita, 62.), Szabó R., Horváth K. (Nagy K., 46.), Tóth L. (Múcska, 62.), Végh B., Sajbán (Illés, 46.), Nagy Z. (Boros, 46.), Szalka. Vezetőedző: Varga László
MTK II: Velicskó – Bene (Varga D., 70.), Dóra, Matviiv, Merényi, Szőke, Radchenko (Lépő, 70.), Rimóczi (Almomani, 42.), Juhász L., Törőcsik, Vasvári (Bán, 70.). Edző: Horváth Dávid

Gólszerzők: Szabó R. (22.), Szalka (30.), Illés (64.), Boros (89.), illetve, Törőcsik (50.)

Varga László: – A rengeteg elvégzett munka ma egy kis fáradságban mutatkozott meg, de az is igaz, hogy nem volt egyszerű 40 fokban edzőmérkőzést játszani. A látottakkal elégedett vagyok. Örülök, hogy sok helyzetet dolgoztunk ki, és ezekből szép gólokat szereztünk. A pontosságon még javítanunk kell, ettől függetlenül úgy érzem, hogy jól felkészültünk a bajnoki rajtra. Mindannyian izgatottan várjuk a kezdést.

Tedd meg első befizetésed, és legyen tiéd az akár 50.000 Ft értékű sportfogadási bónusz! (x)