Ez az a meccs, ami miatt eltiltották a gyirmóti edzőket!

Balmazújváros – A hírek szerint a játékvezető sem állt a feladat magaslatán.

Mint tegnap jeleztük, az MLSZ Fegyelmi Bizottsága szépen elmeszelte a Gyirmót edzőit és a Balmazújváros masszőrét a két gárda egymás elleni mérkőzésén történtek miatt. A szövetség bizottságának a határozata szerint „Bene Ferenc vezetőedző és Holanek Zoltán edző (mindkettő Gyirmót) a mérkőzéssel kapcsolatos sportszakemberi tevékenységtől 1-1, Darvay Miklós Alex masszőr (Balmazújváros), mert a vendégek egyik edzőjét vízzel leöntötte, a mérkőzéssel kapcsolatos sportszakemberi tevékenységtől 2, Krecska János edző (Gyirmót), mert a hazai technikai zónában tartózkodókat sértő kifejezésekkel illette, a mérkőzéssel kapcsolatos sportszakemberi tevékenységtől 3 soron következő NB II-es bajnoki mérkőzésre szóló eltiltást kapott.”

Ezért újra érdemes felidézni, hogyan és mint zajlottak az események a találkozón és, hogy mit nyilatkoztak a lefújás után a szakvezetők: A Kisalföld riportja következik az 1-0-s Balmazújváros-győzelmet hozó összecsapásról.

„Balmazújváros-Gyirmót 1-0 (0-0)

8. p: Zsiga lépett rá Bori lábára, ami után a győri védő meglökte, emiatt a játékvezető kiállította a gyirmótiak labdarúgóját.

85. p: Pintér jobb oldali szöglete után Belényesi jobbal, 6 méterről a kapu bal oldalába lőtt. 1–0.

A találkozó első perceiben történt fegyelmezetlenséget követően korán megfogyatkozott a vendéggárda, de az első helyzetek Simon Attila, majd Simon András révén így is a gyirmótiak előtt adódtak. A taktikai átszervezést követően a kék-sárgák átengedték a kezdeményezést a hazaiaknak, labdaszerzést követően azonban a gyors kontrákból így is többször adódott gólszerzési lehetőségük. Szünet előtt Simon András lövésénél Szécsinek, fordulás után viszont Sebőknek kellett nagy bravúrt bemutatnia. Egyórai játék elteltével, majd az utolsó tíz perc kezdetén is Vass dönthette volna el a találkozót, de vendéggól helyett egy vitatott szituációt követő szöglet után Belényesi találata a hazaiakat örvendeztette meg.

A mindkét felet sújtó sorozatos játékvezetői hibák miatt meglehetősen felpaprikázódott hangulatú találkozón győzelmükkel a hazaiak is felzárkóztak a listavezetőt üldözők táborába.

Feczkó Tamás (Balmazújváros): – Szenzációs mérkőzésen a tíz emberrel küzdő, a bajnokságot utcahosszal vezető Gyirmót ellen sikerült győzedelmeskednünk. Az utolsó percekben mindkét kapu előtt adódott gólszerzési lehetőség, szerencsére nekünk sikerült betalálni. A vendégek a találkozó előtti jótékonykodásukkal emberségből is jelesre vizsgáztak.

Bene Ferenc (Gyirmót): – A hatalmas nyomás ellenére fantasztikusan futballoztak játékosaim, a korai kiállításunk ellenére a fiúk „eltüntették" az emberhátrányt.”