Egy gól, egy piros – hármas holtverseny a tabella élén!

Fontos ki-ki meccs volt Kaposváron.

A Kaposvári Rákóczi amolyan ki-ki mérkőzésen 1-0-ra verte a Zalaegerszeget a 25. forduló zárótalálkozóján, így amellett, hogy begyűjtötte a nagy rivális skalpját, egyszersmind felzárkózott a Gyirmót, ZTE kettőshöz a tabella élén – mindhárman 50 ponttal állnak!

A hazaiak győztes találatát Hegedűs Dávid fejelte a szünet előtt. A vendégcsapat a csereként három percet pályán töltő Farkas Balázs kiállítása miatt a 67. perctől emberhátrányban játszott. A ZTE a tavaszi szezonban – három, egygólos győzelmet követően – először szenvedett vereséget.

Waltner Róberték egyértelműen a forduló nyertesei, hisz a Gyirmót korábban Soroksáron kapott ki.

Merkantil Bank Liga NB II, 25. forduló:

Kaposvári Rákóczi FC-Zalaegerszeg 1-0 (1-0)

gól: Hegedűs (45.)

Korábbi eredmények:

Békéscsaba-Vasas 2-1 (Urbin (19., 47., ill. Birtalan 15. – 11-esből)

Balmazújváros–Budaörs 2–1 (Berki 4., 19., ill. Sajbán M 27.)

Budafoki MTE–Csákvár 2–2 (Kulcsár K. 62., Farkas B. 73., ill. Skribek 25., Baracskai 60.)

Cegléd–Tiszakécske 1–1  (Sigér Á. 91. – 11-esből, Ludánszki 83.)

Dorog–Kazincbarcika 1–2 (Paudits 32. – 11-esből, ill. Tóth L. 4., Krausz 51.)

ETO FC Győr–BFC Siófok 1–0 (Bagi 63.)

Nyíregyháza–Monor 2–1 (Hornyák 3., 37., ill. Tóth B. 68.)

Soroksár–Gyirmót FC Győr 4–2 (Kundrák 2., Gárdos 38., Orosz M. 49., Lőrinczy 57., ill. Présinger 79., Szarka 82.)

Vác FC–Mosonmagyaróvár 2–1 (Csillag 28., Sóron 71., ill. Bartos 85.)