DVTK: mintha Ibrahimovic rúgta volna az álomgólt – videó

Sportszerűségből jelesre vizsgázott az Ajka edzője.

Otthonában, a bennmaradásért játszó Budaörs ellen csak 1-1-es döntetlent játszott a Vasas, így legfőbb kihívójának, a Diósgyőrnek jött a legjobban az angyalföldiek megingása.

A DVTK hazai környezetben fogadta a középcsapatnak számító Ajkát és aratott 2-0-s, magabiztos győzelmet. És ezt még a rendkívül sportszerűen nyilatkozót ajkai szakvezető, Kis Károly is elismerte. A Vasas 37 ponttal vezeti a tabellát, a második DVTK-nak 36 egység szerepel a neve mögött.

EDZŐI ÉRTÉKELÉSEK:

Kondás Elemér (DVTK): „Nagyon jól kezdtük a találkozót, jól ment a csapat, kombinatív játékból rengeteg helyzetet tudtunk kialakítani. Szép gólokat lőttünk, és mentünk a többiért is, ami most nem jött össze. A második félidőben is azt terveztük, hogy egy-két góllal megterheljük az ellenfél hálóját, de ekkor pontatlanok voltunk a végjátékban. Az ilyen mérkőzésekben is benne van a veszély, hiába vezet kettő-nullra a csapat, és sorra alakítja ki a helyzeteket, ha az ellenfél lő a semmiből egy gólt, akkor nagyon nehéz újra felpörögni. Ezt megelőzendő ki kell hozni a maximumot a mérkőzésből, és a közönséget is ki kell szolgálni. Még két meccs maradt 2021-ből, arra törekszünk, hogy a Budafok és a Csákvár ellen is nyerjünk, mert szeretnénk ezt az évet jól zárni.”

Kis Károly (Ajka): „Gratulálok a DVTK-nak, teljesen megérdemelten nyertek, az első félidőben akár több góllal is vezethettek volna. Jóval több gólszerzési lehetőséget alakítottak ki, minden tekintetben felülmúltak bennünket. A szünet után frissítettünk, de nem szabad magunkat becsapni, akkor is 3-4 komoly lehetőséget tudott kialakítani az ellenfelünk, azonban a kapusunk, Horváth Dániel vagy a belső védőpáros bravúrosan mentett. A második félidő jobb volt, de ez is kevés volt ahhoz, hogy akár szorossá tegyük a találkozót. Csak lehetőségeink voltak – a 16-osról lőttünk kapura -, ám nagy helyzetünk nem.”

A DVTK-nak ez volt a hetedik győzelme egymás után, Horváth Zoltán hatodik percben szerzett gólja meg örökké emlékezetes marad, ebben biztosak lehetünk. Zlatan Ibrahimovic volt az első, aki az eszünkbe jutott a kivitelezésről.

GÓLOK TÖRTÉNETE:
6. perc: Diósgyőri szöglet jobbról, Zsolnai első beadását a röviden kifejelték a védők, a második labdája pedig a hosszú oldalra szállt, ahol Horváth Zoltán a kapunak háttal állva, a lábát magasra emelve belesarkalt, és a labda a léc alá vágódott, 1-0

31. perc: Horváth Z. nagyszerűen pörgette le az üresbe mozgó Zsolnai elé az indítást, aki balról úgy kanyarított középre, hogy a védőjétől elszakadó Könyves Norbertnek csak közelről az üres kapuba kellett passzolni a hosszú oldalon, 2-0