Csákvár-Pécs: öt perc döntött – reakció, videó

MOL Magyar Kupa, 4. forduló:
Aqvital FC Csákvár – PMFC 2-0 (2-0)

Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont. Vezette: Szilágyi (Horváth, Király)

gólszerzők: Mim (18.), Magyar (23.)

Aqvital FC Csákvár: Zelizi – Hosszú, Vaskó, Koval, Körmendi – Bakos (Mészáros, 77.), Magyar – Mim (Ominger, 46.), Murai, Molnár (Major, 77.) – Kalmár (Torvund, 68.). Vezetőedző: Mónos Tamás.
PMFC: Bukrán – Marques, Tölgyesi, Preklet, Svedyuk (Katona, 68.) – Grabant (Adamcsek, 62.), Hursán, Kövesdi (Kónya, 46.), Károly (Sági, 68.) – Bíró, Geiger (Hegedűs, 46.). Vezetőedző: Vas László.

Mint arról beszámoltunk, a Csákvár szerdán 2-0-ra verte a Pécset a Magyar Kupában, így bejutott a legjobb 16 közé. A találkozó már a 23. percben eldőlt, hisz Mim találata után Magyar is eredményes volt – a csákváriak immár előző öt tétmérkőzésükön veretlenek, míg a pécsiek a bajnokságban folytathatják jó szériájukat (zsinórban három győzelemnél tartanak).

A gólok története a csákváriak beszámolója alapján:

18. perc: Bakos Szabolcs remekül elvégzett jobb oldali szögletére tökéletesen érkezett Mim Gergely és a rövid saroknál 5 méterről a bal sarokba fejelt, 1-0.
23. perc: Kalmárt buktatták a bal oldali vonal mellett a pécsi védők. Bakos szabadrúgását ugyan Preklet kifejelte, a labda Magyar Zsolthoz került, aki 23 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot, 2-0.