Bogdán Ádám fantasztikusan debütált a Vasasban

Torghelle triplázott, 13 gólig jutottak.

Felkészülési mérkőzés

RKSK (NB III) – Vasas 1-13 (Aranyos 25. – tizenegyesből, ill. Rétyi 8., Medgyesi 32., Kovács M. 38., Viczián 40., Szedlár 42., Abdullah 48., Torghelle 57., 80., 86. – a másodikat tizenegyesből, Köböl 64., 87., Birtalan 76., 85. – az elsőt tizenegyesből)

Vasas: Szmola – Szivacski, Viczián, Medgyesi, Terbe – Szedlár, Kovács M., Hajdú, – Daróczi, Balajti, Rétyi.
Csereként pályára lépett: Bogdán Á., Abdullah, Szilágyi, Kleisz, Lakatos, Torghelle, Köböl, Vékony, Birtalan, Szatmári.

A Vasas beszámolója:

"Nem kellett sokat várni az első gólunkra, a 8. percben Rétyi lefordult védőjéről, és 11 méterről a kapu közepébe bombázott. A 25. percben összejött az egyenlítés a hazaiaknak, miután Aranyos Mózes váltotta gólra a Horváth Patrik elleni szabálytalanságért megítélt büntetőt. Hét perccel később ismét megszereztük a vezetést, ezúttal Medgyesi a kifutó kapus fölött emelt a kapu közepébe.

A 38. percben Rétyi ugrott ki a balösszekötő helyén, a leshatáron, majd középre gurított, ahol Kovács érkezett és az üres kapuba lőtt, két perccel ezután pedig Daróczi beívelését Viczián fejelte a felső léc érintésével a gólvonal mögé. Az első féldőben még Szedlár is bevette az RKSK kapuját, az ő találatával alakult ki az 1-5.

A második játékrészre egyedül Kovács Milán maradt az első félidei csapatból, pályára lépett együttesünkben többek között a nálunk edző Bogdán Ádám is. Három perc telt el a szünet után, amikor újabb találatot jegyezhettünk fel: Torghelle futott el a bal szélen, beívelését 8 méterről Abdullah fejelte a kapu jobb sarkába. Az 57. percben gólpassza után gólt is jegyzett Torghelle, aki ballal, 13 méterről a jobb alsó sarokba lőtt.

Nyolcadik gólunkat a nemrégiben igazolt tehetségünk, Köböl Krisztián szerezte, miután elfutott a balösszekötő helyén, majd higgadtan, 10 méterről a kapuba lőtt az elvetődő kapus felett. A következő két találatunk tizenegyesből született, előbb Birtalan, majd Torghelle váltotta gólra magabiztosan a lehetőséget.

A gólzuhatagnak ezzel még közel sem volt vége, a hajrában ismét bevette az RKSK kapuját Birtalan, Torghelle és Köböl is, így 13 gólt rúgva nyertük meg a felkészülési mérkőzést.

Szanyó Károly értékelése:

– Szerdán egymás elleni játék szerepelt volna az programmunkban, de ez a mérkőzés remekül kiváltotta azt az edzést. Olyan játékosok is lehetőséget kaptak, akik eddig kevesebbet tudtak játszani a bajnoki találkozókon. 13 gólt szerezni szép teljesítmény bármilyen ellenféllel szemben, egy NB III-as csapat ellen pedig különösen az. Helyén kezeljük azonban ezt a mérkőzést, semmiképp nem szabad túlértékelni. Készülünk a vasárnapi, Nyíregyháza elleni bajnokira – mondta vezetőedzőnk."