Ausztriában nyert a Puskás

Felcsút - Megnyerte első felkészülési mérkőzését a PAFC osztrák ellenfele ellen.

A Puskás Akadémia FC az első ausztriai felkészülési találkozón 2—0-ra győzött az osztrák másodosztályú Kapfenberg ellen, Rohrbachban.

Az első magyar helyzet Tischler előtt adódott a 4. percben, azonban a kapura tartó lövésébe egy osztrák védő remek ütemben lépett bele, blokkolva azt. Az ellenfél első nagy helyzetére tizennégy percet kellett várni: Santos jobb oldali beadásra robbant be és becsúszva próbált a bal alsóba találni, de kapu mellé helyezett. A 16. minutumban Pekár szögletét Fodor fejelte kapu fölé. Zsidai ívelt Tischlerhez a 35. percben, aki védője szorításában is helyzetbe hozta magát és a hosszú alsót célozta meg, de lövése mellé ment. A 36. percben Sándor lőtt 25-ről kapura, Nicht szép vetődéssel védett. A 41. percben kapu előtti kavarodás után Tischler fordult kapura és lőtt, de Nicht ezúttal is ki tudta ütni a labdát. A félidőben 0-0 volt az állás.

Az 55. percben megszerezte a vezetést a Puskás Akadémia: Pekár végzett el szabadrúgást bal oldalról, a beívelésre a csereként beállt Gajdos érkezett a legjobban és a hálóba bólintott (0-1). Márkvárt távolról próbálkozott a 73. percben, de az osztrák kapuson nem tudott kifogni. Kettőre növelhette volna előnyünket Lipcsei a 78. percben, miután egy jobb oldali szögletet fejelt kapura, de a kapfenbergi védelem bravúrral mentett. Gajdos viszont duplázott a 87. minutumban, amikor Óvári pontosan passzolt középre balról, támadónk pedig közelről nem hibázott (0-2). A 89. percben Molnár Csaba esett el az osztrákok tizenhatosán belül, de nem ítélt büntetőt Lackner játékvezető. Akadémiánk végül 2-0-s győzelemnek örülhetett ausztriai edzőtáborunk első felkészülési mérkőzésén.

Kapfenberg SV (osztrák) – Puskás Akadémia FC 0-2 (0-0)
Rohrbach, vezette: Lackner
PAFC: Gőcze – Heffler, Fodor (Fényes, 56.), Lipcsei, Forró – Zsidai (Polonkai, 45.), Márkvárt, Sándor – Pekár (Molnár Cs., 56.), Tischler (Gajdos, 45.), Makrai (Óvári, 56.)
Vezetőedző: Szijjártó István
Gólok: Gajdos (55., 87.)

Szijjártó István vezetőedző: „Ismervén az osztrák futballt, számítottam az ellenfél agresszív és gyors játékára. Szerencsére jól kezeltük ezt a helyzetet és a második félidei játékunkkal teljesen megérdemeltük a győzelmet.” – értékelt a vezetőedző a lub honlapjának.