A Zalaegerszeg három gólt rúgott a leendő bajnoknak

Magyarország – A Kisvárda tovább robog az ezüstérem felé.

Vasárnap délután két mérkőzést rendeztek a Merkantil Bank NB II-ben. A bajnoki cím várományosa, a Gyirmót a harmadik helyen álló ZTE otthonában lépett pályára. Vendégszempontból az összecsapást beárnyékolta, hogy a mintegy 30 gyirmóti drukkert szállító autóbusz Pápát elhagyva, Kup község után árokba borult.

A mérkőzés 41. percében megszerezte a vezetést a Zalaegerszeg, egy jobb oldali beadást Daru csúsztatott a léc alá (1-0). A hajrában növelte előnyét a ZTE miután Nagy csúszott el a jobb szélen, Wittrédi csapott le a labdára, s könyörtelenül a bal alsóba tüzelt (2-0). A 87. percben dőlt el végképp a mérkőzés, amikor egy felívelt labdára Rusák rosszul mozdult ki, így Babati 20 méterről az üres kapuba tudott emelni (3-0). Győzelmével a Zalaegerszeg továbbra is a 3. helyen áll, egy pontra lemaradva a Kisvárdától, amely Koszta duplájával 2-0-ra győzött a Vác ellen a másik vasárnap délutáni mérkőzésen.