Az edzőmeccsen is játéklehetőséget kapott.

Ihrig-Farkas Sebestyén próbajátékon szerepel a Vasasnál. A 27 éves játékos a Budafoktól érkezett az angyalföldi csapathoz. A HLSZ adatbankja alapján Ihrig-Farkas 34 NB I-es meccsen jutott szóhoz eddig.

Ihrig-Farkas a Vasas mai edzőmeccsén is bizonyítási lehetőséget kapott. A fővárosi gárda a Kazincbarcikát győzte le.

Íme a Vasas beszámolója a találkozóról:

"Csapatunk idei negyedik, s egyben utolsó felkészülési mérkőzésén a mosodosztálytól tavaly búcsúzó, de az idei NB III-as tabella élén álló Kolorcity Kazincbarcika SC együttesét fogadtuk az Illovszky Rudolf Stadionban. Kisebb sérülések és betegségből való fokozatos visszatérés miatt még mindig vannak hiányzóink, így a mai napon is több játékost nélkülözött szakmai stábunk. A Kazincbarcika elleni keret kiegészült azonban a Vasas Kubala Akadémia U19-es fiataljaival: Faragó Bálint, Puska Péter és Puskás Zsombor is bizonyíthattak a KBSC ellen. Ihrig-Farkas Sebestyén kezdőként lépett pályára, az NB II-es Budafoki MTE labdarúgója egyelőre próbajátékon szerepel csapatunknál.

Kuttor Attila vezetőedző a Jova – Szivacski, Litauszki, Iyinbor, Szilágyi Z. – Berecz, Pátkai, Márkvárt – Szilágyi Sz., Feczesin, Ihrig-Farkas kezdő tizenegyet küldte pályára, míg ellenfelünk a Fila – Szemere, Ur, Heil, Süttő – Nagy J., Rjaskó, Ádám – Pinyaskó, Kristófi, Vladul felállású csapattal indított. Kispadunkon Uram, Varga, Hidi M, Puskás, Rétyi, Puska, Faragó, Farkas B. és Pekár vártak bevetésre, míg a KBSC csapatánál Megyeri, Kréti, Zsigrai, Kovács, Schildkraut, Márton, Bodó és Szabó voltak a cserék. Játékosaink hagyományos piros-kék mezben, ellenfelünk tiszta sárga összeállításban lépett pályára.

Már a találkozó 3. percében előnyhöz juthattunk volna: Szilágyi Szabolcs jobb oldali beadását Ihrig-Farkas 4 méterről kapura lőtte, de a vendégek hálóőre bravúrral védett. Néhány ígéretes támadás után 10 perccel később Szilágyi Szabolcs futott el a jobb szélen, de középmagas beadását Fila fülelte le. A 17. percben Bereczé volt a főszerep: Márkvárt szögletét csapatkapitányunk 17 méterről közvetlenül a bal kapufa mellé bombázta. Két percre rá Szilágyi Szabolcs ívelte be a labdát, de Márkvárt a háló tetejére fejelte a játékszert. Harminc perc után cserélt vezetőedzőnk: Rétyi, Hidi M és az U19-es korosztályú Faragó állt be, lejött Márkvárt, Szilágyi Szabolcs és Szivacski. A 37. percben megszereztük a vezetést: Berecz bal oldali centerezését Feczesin lőtte be a jobb alsó sarokba (1-0).

A szünetben cserélt a Kazincbarcika is, Rjaskó helyére Márton állt be a 46. percben. Az első félidőben mutatott fölényes játékunk a találkozó második felében is folytatódott, Feczesin hamar megszerezhette volna második találatunkat: Berecz szöktette a bal oldalon Ihrig-Farkast, akinek élesen középre lőtt labdájáról támadónk csupán centikkel maradt le. Két minutummal később próbajátékosunk újra szerephez jutott: Ihrig-Farkas 16 méteres, lapos lövését Fila bravúrral tolta ki a jobb alsó sarokból. Az 54. percben tovább növeltük előnyünket: Berecz a kaputól 8 méterre higgadtan lőtt a jobb alsó sarokba (2-0)!

5 perccel később megszerezhettük volna csapatunk harmadik találatát: Faragó jobb oldali beadását Pátkai 13 méterről laposan, jobbal rálőtte, de Fila bravúrral védeni tudott. A második játékrészben pályára lépett még csapatunkból Varga, Farkas Botond, illetve a két akadémista, Puskás és Puska is, ellenfelünktől pedig korábbi akadémistánk, Kovács Dávid, azonban több találat már nem született. Magabiztos játékkal, végig fölényben futballozva, megérdemelten nyertük meg az összecsapást."

Vasas FC – Kolorcity Kazincbarcika SC 2-0 (1-0)
zárt kapus felkészülési mérkőzés
Illovszky Rudolf Stadion. játékvezető: Nemes Dávid (asszisztensek: Drótár Péter és Bíró Zsolt)
VASAS FC: Jova – Szivacski (Faragó, 30.), Litauszki, Iyinbor, Szilágyi Z. – Berecz, Pátkai, Márkvárt (Hidi M, 30., Farkas, 60.) – Szilágyi Sz. (Rétyi, 30., Varga, 60.), Feczesin (Puska, 76.), Ihrig-Farkas (Puskás, 60.). vezetőedző: Kuttor Attila
KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC: Fila – Szemere, Ur, Heil, Süttő – Nagy J., Rjaskó (Márton, 46.), Ádám (Kovács, 71.) – Pinyaskó, Kristófi, Vladul. vezetőedző: Varga Attila
gólszerzők: Feczesin (37.), Berecz (54.)