ZTE-Honvéd: pengeélen táncoltak az idegek

Parázs meccsen szakadt meg a csapatok sorozata.

ZTE-Honvéd 0-2 (0-1)

A MECCS KULCSMOMENTUMA: A MÁSODIK HONVÉD GÓL

Samperio a második félidő elején meglőtte csapata és önmaga második gólját, ami után eldőlt a mérkőzés.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: JAIRO SAMPERIO

A Honvéd spanyol játékosa remekül sáfárkodott az adódó lehetőségekkel és két góljával főszerepet vállalt a kispestiek sikeréből.

43. p: Lukics paszolt sarokkal Samperióhoz, aki a zalai védők között kilépve 14 méterről lőtt Demjén kapujába. A játékvezető először lest jelzett, de a VAR segítségével megadták a találatot. 0-1!

52. p: Ismét Lukics-Samperió összjáték, amely után a spanyol középpályás kicselezte védőjét, majd a rövid alsóba lőtte a labdát, ami a kapufa segítségével került a kapuba 0-2!

Az NB I 13. fordulójában a Zalaegerszeg a Ferencvároshoz látogat, míg a Budapest Honvéd, a MOL Fehérvár FC-t fogadja hazai pályán.

OTP Bank Liga, 12. forduló:
ZTE FC-Budapest Honvéd 0-2 (0-1)

Zalaegerszeg, 2216 néző, v.: Bognár
gólszerző: Samperio (45+1., 52.)
sárga lap: Sankovic (17.), Manzinga (54.), Mocsi (83.), illetve Zsótér (28.), Szabó (54.)
Zalaegerszeg: Demjén – Lesjak, Kálnoki-Kis (Klausz, 79.), Mocsi, Csóka (Bedi, a szünetben) – Mim (Szalay, a szünetben), Sankovic, Szendrei (Májer, 76.), Gergényi – Ikoba, Manzinga (Ubochioma, 63.)
Budapest Honvéd: Tujvel – Szabó A., Capan, Klemenz – Doka, Jónsson (Kocsis, 90.), Zsótér (Cirkovic, 90.), Mitrovic, Tamás – Samperio (Kerezsi, 71.), Lukic

Az mti beszámolója

Zalaegerszegi helyzetekkel kezdődött a mérkőzés, majd a Honvéd hagyott kihasználatlanul egy nagy lehetőséget. Kiegyenlített volt a játék, mindkét fél aktívan futballozott, törekedett támadásvezetésekre, ezzel együtt nem forogtak gyakran veszélyben a kapuk. A szünet előtt mégis előnybe került a Honvéd: szép kombináció, pontos passzok után a kilépő Samperio higgadtan helyezett a kapu jobb oldalába. Az asszisztens lest jelzett, de hosszas videózást követően gólt ítélt Bognár Tamás játékvezető.

Nem sok telt el a második félidőből, amikor egy ellentámadásból Samerio duplázott.
Pár perccel később Manzinga egy akció végén lefutott a pályáról, megcsúszott, csakhamar dulakodás alakult ki a két csapat játékosai között, a bíró pedig sárga lapot mutatott fel Manzingának és Szabónak. Közben a pályán tiltakozott Ricardo Moniz, a hazaiak vezetőedzője, aki ezért piros lapot kapott. Az M4 Sport információja szerint a

Honvéd-szurkolók rasszista megnyilvánulásai miatt feldúlt tréner levezényelte csapatát a pályáról. Egyeztetés következett a játékvezető, Moniz és a Honvéd trénere, Tam Courts között. Ezt követően a hazai csapat az öltöző felé indult, de a lelátóról Dragóner Attila sportigazgató is közbeavatkozott, végül pontlevonástól tartva a hazai csapat visszament a pályára.

A folytatásban kétgólos hátrányban a ZTE mezőnyfölényt alakított ki, de ez jórészt meddőnek bizonyult. Akadt ugyan nagy hazai helyzet, a szépítés azonban elmaradt.

Tedd meg első befizetésed, és legyen tiéd az akár 50.000 Ft értékű sportfogadási bónusz! (x)