Vízilabda-győzelemmel indított a Budafok

Monszunban verték Supkáékat.

BUDAFOK-KISVÁRDA 2-1

Felhőszakadás, villámlás, ítéletidő. Nagyon nehét körülmények között fogadta hazai pályán a Budafok a Kisvárdát, melyet a 74 év után újra NB I-es meccset játszó hazai csapat nyert meg. A Kisvárda a mérkőzés jelentős részében fölényben volt, de ez csak egy gólt ért. A budafokiak bebiznyította, hogy akármilyen körülmények között a végsőkig küzdenek, hogy ne legyen tiszavirág életű az NB I-es tagságuk. A hazai szurkolók is szót érdemelnek, hiszen a nagy esőzések ellenére is, az elsőtől az utolsó percig bíztatták a csapatukat.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: PÓSER DÁNIEL

Hihetetlenül jól védett, nagy szerepe volt abban, hogy a csapata 3 pontot szerzett. A bekapott gól nem írható a számlájára. Bebizonyította, az összes csapattársával együtt, hogy az első osztályban van a helye.

A MECCS KLUCSMOMENTUMA: VASZICSKU GÓLJA

A Budafok csapatkapitányának, Kovács Dánvidnak a gólját még egalizálni tudta a Kisvárda, ám a karszalag úgy tűnik, szerencsét hozott a hazai csapatnak. Kovács lecserélése után Vaszicsku Gergő lett a csapatkapitány, akinek a gólja eldöntötte a találkozó sorsát.

13. perc: Saját térfelén veszítette el a labdát a Kisvárda, majd Oláh ugratta ki Kovács Dávidot, aki miután átvette a játékszert, 13 méterről a kapu jobb oldalába bombázott. 1-0

Security Check Required

(null)

17. perc: Viana megnyert egy párharcot Vaszicskuval szemben, majd Romicra vezette rá a labdát, ezután 15 méterről a bal alsóba tekert. 1-1

(null)

80. perc: Lőrinczy szögletére Vaszicsku érkezett a hosszú oldalon, a védőjét megelőzve 10 méterről a jobb alsó sarokba kanalazta a labdát. 2-1

(null)

A Budafok egyelőre nem mozdul ki a fővárosból, a következő fordulóban az Újpestnél vizitál, míg a Kisvárda hazai pályán fogadja a Puskás Akadémiát.