Vihar a ZTE-Puskáson: megvan, mikor dönt az MLSZ a folytatásról

A jegyekkel kapcsolatban a zalaegerszegiek adtak ki információt.

Mint arról beszámoltunk, a szélsőséges időjárás miatt, 1-2-es állásnál a 69. percben félbeszakadt a ZTE-Puskás Akadémia meccs.

Félbeszakadt a ZTE-Puskás Akadémia meccs – NB1.hu

A ZTE az alábbi közleményt adta ki:

A Puskás honlapja pedig így számolt be a történtekről:

"A vihar miatt félbeszakadt a zalaegerszegi mérkőzésünk, pedig végre sikerült megfordítani az állást. Az MLSZ kedden dönt a folytatásról.

Mindkét csapat két védőt veszített el a mérkőzés előtt eltiltások miatt, márcsak ezért is különös találkozóra volt kilátás. Az biztos, hogy így még nem álltunk fel, visszarendezkedtünk négy védőre, Favorov lett a jobbhátvéd, Gera előrébb léphetett, Corbu meg az irányító szerepkört kapta meg. De helyet cserélt a két belső védő, Spandler és Stronati is. A hazaiaknál Sebestyén pedig első NB I-es meccsét játszhatta.

A 8. percben kétszer is nagyot mentettünk hátul, előbb Gergényi hozta helyzetbe Kosztát,  de a lövést védte Tóth, majd Bedi ismétlésénél volt jó helyen Deutsch, és blokkolni tudott. Ezt megúsztuk.

A 13. percben már nem. Komáromi felszabadításába nyúltak bele, a labda a tőlünk kölcsönvett Skribek elé pattant, aki köszönte szépen és 16-ról kilőtte a bal pipát. Alen láthatóan nagyon örült a góljának.

A 20. percben Spandler fejelt nem sokkal fölé, ekkor voltunk a legközelebb a gólhoz. Őket látszólag kevésbé viselte meg Kálnoki-Kis és Bobál kiesése, miután a kapujukra sok veszélyt nem jelentettünk a játékrész első felében. Később se volt túl sok váratlan megoldásunk, a 42. percben Gera lőtt labdavezetésből mellé, de nem volt pontos (korábban majdnem ollózni is tudott, de fejjel mentettek előle). A 47. percben Komáromi centerezett jól, de Demjén résen volt.

A fordulást követően miénk volt az első helyzet, Corbu lapos lövése azonban nem okozott gondot Demjénnek. Akadt még pár távoli próbálkozásunk, de mindig blokkoltak minket. Viszont közeledtünk végre a kapujuk felé.

Az 54. percben jött is az egyenlítés. Van Nieff szöglete a hosszú oldalon álló Favorovhoz került, a beadása elakadt, de ott maradt a labda, így tolt egyet befelé és ballal lőtt, egy védő testét is érintve végül a kapu jobb oldalába került a játékszer. Ezúttal nem tudtak blokkolni, avagy az akarat most kifizetődött, mert a második félidőben már egyértelműen mi domináltunk. Favorov ellentétes utat járt be nyáron, mint Skribek, azaz ő visszatért a kölcsönből, és úgy döntött, nem ünnepli látványosan a gólját.

A 66. percben a folyamatos nyomás megtette a hatását, újabb gólt szereztünk. Deutsch parádés beadása remekül jött lábra az üresen érkező Puljic-nak, aki hat méterről a kapuba belsőzött. 2–1 ide.

Közben megjött a vihar is, hogy az időjárási körülmények is extrémmé váljanak. A bíró nem is várt sokat, a villámlások és a szakadó eső miatt a 69. percben félbeszakította a játékot.

Az égi áldás nem is könyörült, így az illetékesek úgy döntöttek, hogy a találkozót egy másik időpontban fejezik be. Az MLSZ kedden dönt a folytatásról.