Vidi-Paks 1-1( 1-0)

A MECCS KULCSMOMENTUMA: SZÉLPÁL NORBERT TALÁLATA

A paksi védő az utolsó pillanatban szerzett találatával egy pontot mentett csapatának, elkeserítve ezzel a fehérvári publikumot.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: SZÉLPÁL NORBERT

Sokáig úgy tűnt, hogy a Fehérvár nigériai támadója lesz a főszereplő a mérkőzésen, aztán az utolsó percekben jött a paksiak védője. Góljával egy ponttal távozik a Paks Székesfehérvárról.

45. p: Egy bedobást követően Fiola adott középre balról. Labdája Funshóhoz került, aki hét méterről bal lábbal a kapu bal alsó sarkába lőtt. 1-0!

93. p: A Paks végezhetett el szögletet. A beadás Szélpál fejét találta meg, aki megelőzve védőjét gyönyörű gólt fejelt. 1-1!

A 13. fordulóban a fehérváriak Kispestre látogatnak, míg a Paks a Vasas fogadja.

OTP Bank Liga, 12. forduló: MOL Fehérvár FC – Paksi FC 1-1 (1-0)
MOL Aréna Sóstó, 1979 néző, v.: Karakó
gólszerzők: Bamgboye (44.), illetve Szélpál (93.)
sárga lap: Fiola (32.), Hesiter (51.), Bamgboye (81.), Houri (90.), illetve Osváth (29.), Szabó J. (71.), Papp K. (73.)
Fehérvár: Kovács D. – Nego, Larsen (Bese, a szünetben), Stopira, Heister – Fiola, Houri – Bamgboye (Bumba, 83.), Lednyev (Pokorny, 88.), Schön – Kodro
Paks: Nagy G. – Osváth, Szélpál, Kádár, Szabó J. (Debreceni Z., 74.) – Papp K., Balogh B. (Hahn J., 74.) – Bőle (Volter, 89.), Haraszti (Gyurkits, 74.), Szabó B. (Sajbán M., 53.) – Varga B.

Az mti beszámolója:

Paksi mezőnyfölénnyel telt az első félidő, főleg sarokrúgások után kerültek helyzetbe a vendégek. A Fehérvár sok hibával, pontatlanul játszott, így csak elvétve tudta zavarba hozni a vendégek védelmét. A szünetre mégis hazai vezetéssel mentek a csapatok, Funsho Bamgboye egyéni villanása eredményezte a gólt.

Fordulást követően az időközben eleredő esőben tovább támadott a Paks, míg a Vidi őrizte előnyét és a gyors kontratámadások lehetőségét kereste. A vendégek a hajrához közeledve fokozták a nyomást, küzdöttek az egyenlítésért, ami a hosszabbítás harmadik percében Szélpál Norbert fejesével sikerült

Tedd meg első befizetésed, és legyen tiéd az akár 50.000 Ft értékű sportfogadási bónusz! (x)