Vidi-MTK: az NB I-ben bemutatkozó 20 éves magyar kapus lehúzta a rolót

Egy fejesgól döntött.

Az NB I hatodik fordulójának nyitómérkőzésén a tabellán hetedik Fehérvár a második MTK Budapestet látta vendégül.

Az első percekben megszerezhette volna a lendületesen kezdő Vidi a vezetést, de a vendégek védelme minden kapu felé tartó lövésbe beleért. A 17. percben Kovács Mátyás közelről mellé lőtt, a másik oldalon Polievka kapáslövését védte a magyar élvonalban debütáló Dala. A 32. percben ismét a Vidi 20 éves kapusa hárított, ezúttal Molnár próbálkozott. A játékrész utolsó percében Stefanelli beadása után Gradisar fejelt a hálóba, 1-0.

A második félidő 5. percében Stefanelli ugratta ki Katonát, aki az oldalhálóba lőtt. A 65. percben Katona távoli szabadrúgását Demjén védte. Az MTK egyre inkább támadólag lépett fel, de igazi gólhelyzetet nem sikerült kialakítania a fővárosiaknak. A 83. percben Berki szólója után Christensen lőtt a kapuba, lesről. A 90. perc végén egy vendég szöglet után Kocsis fejese a kapufáról kifelé pattant. A 93. percben Polievka lábában maradt az egyenlítőgól, Dala magabiztosan fogta az erőtlen lövést.

Az MTK elszenvedte második vereségét, a Vidi pedig utolérte pontszámban a fővárosi kék-fehéreket.