Újra találkozhat a BL-döntőben az Atlético Madrid és a Real Madrid

Madrid - A Real öngóllal és Ronaldóval a soraiban verte ki a Manchester Cityt!

A Real Madrid várhatta kedvezőbb helyzetből a visszavágót. Otthon fogadta a Manchester Cityt azok után, hogy az odavágónak 0-0 lett a végeredménye, A madridi hívek viszont aggódhattak is, mert az elmúlt időszakban sérüléssel bajlódott a csapat csillaga, Cristiano Ronaldo. Viszont az ő játékában és a csapat sikerében is bíztak, ezt jelzi, hogy már órákkal a kezdés előtt megszállták a stadion környékét.

A Real legnagyobb csillaga azonban vállalta a játékot, így ha nem is olyan erővel, mint arra számítani lehetett, de a hazaiak léptek fel támadólag. Így elmondható, egyáltalán nem érdemtelenül szerezték meg a vezetést. Szerencsés góllal. Bale jobb oldali beadása után ugyanis nem tartott a kapu felületére a labda, de a beadásba a cipője orrával beleért Fernando a 20. percben, így az a kapufa segítségével a jobb felső sarokban kötött ki.

Így már számszakilag is előnyben volt a Real, a vendégeket meg az is sújtotta a hátrány mellett, hogy Vincent Company, a manchesteriek egyik legfontosabb játékosa, már a 10. percben megsérült. A City legnagyobb lehetősége Fernandinho nevéhez fűződik, aki 14 méterről lőtt centikkel a jobb alsó sarok mellé 1 perccel a szünet előtt. Ekkor Cristiano Ronaldo sántikált, de visszajött a második félidőre.

Így a portugál a pályán bosszankodhatott, amikor Luka Modric hatalmas ziccerben hibázott, Aztán Ronaldo lőtt 14 méterről, Hart vetődve védett, majd picit később 8 méterről Bale fejelt a lécre. Nem sokkal utána hiába továbbította a kapuba kézzel a labdát CR7, nem kapott sárgát, mert lesen volt…

A madridiaknak, hiába voltak előnyben és tűntek jobb formában lévő csapatnak, vigyázniuk kellett, mert idegenbeli gól az angolok továbbjutását jelentette volna. A manchesteriek viszont azzal sem tudtak mit kezdeni, hogy az utolsó perceket úgy töltötte el a kapuban Navas, hogy sérült volt.

Így, két év elteltével, ismét az Atlético Madrid és a Real Madrid vívja a BL-döntőt. Akkor, dráma mérkőzésen, hosszabbításban, a királyiak bizonyultak a jobbnak.

BL-elődöntő, visszavágó

Real Madrid-Manchester City 1-0

Real Madrid: Keylor Navas – Carvajal, Sergio Ramos, Pepe, Marcelo – Modric, Isco, Kroos – Bale, Jesé, Cristiano Ronaldo. Vezetőedző: Zinédine Zidane

Kispad: Casilla (kapus), Varane, James Rodríguez, Kovacic, Lucas Vázquez, Danilo, Borja

Manchester City: Hart – Sagna, Otamendi, Kompany, Clichy – Fernando, Fernandinho – Jesús Navas, Yaya Touré, De Bruyne – Sergio Agüero. Menedzser: Manuel Pellegrini

Kispad: Caballero (kapus), Bony, Sterling, Kolarov, Delph, Mangala, Iheanacho

Gólszerző: Fernando (20. – öngól)

Továbbjutott: a Real Madrid, 1–0-s összesítéssel