Újpest-FTC: pokoli hangulat a lelátón, kiütés a pályán

Visszavágtak a zöld-fehérek a múltbéli fiaskóért.

Újpest-FTC 0-6 (0-4)

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: AZ ÚJPESTI VÉDELEM HIBÁI

Nagyon rossz napot fogtak ki a hazai védők. Többször labdát vesztettek, ebből három gólt is szerzett a Fradi. A harmadik vendég gól végleg eldöntötte a találkozót.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: FRANCK BOLI

Két gólt is szerzett a Ferencváros támadója a Derbin. Több kiemelkedő teljesítmény volt a zöld-fehéreknél, de Boli két találatával főszerepet vállalt a találkozón.

A GÓLOK TÖRTÉNETE:

10. p: Wingó jobboldalról laposan, de erősen tette be középre a labdát. Zachariassen megelőzve a védőjét öt méterről egyből lőtt. Pajovicsnak esélye sem volt. 0-1!

24. p: Óriási hiba! Kuusk bonyolódott bele a labdába az ötös környékén, melyre Traoré csapott le. A megszerzett labdát középre tette az üresen álló Bolihoz, akinek csak az üres kapuba kellett passzolnia a labdát. 0-2!

33. p: Megint labdát vesztett az Újpest. Civic labdaszerzése után Traoréhez került a labda, aki 16 méterről kilőtte a jobb felső sarkot. 0-3!

45. p: Videóbírózás után büntető. Boli állt a labda mögé, aki nagy erővel a léc alá lőtte a labdát 0-4!

67. p: Ismét óriásit hibázotta hazai védelem. Csongvai és Kuusk is rosszul szabadított fel. A labda Auzqui birtokába került, aki 22 méterről jobb lábbal talált a kapuba. 0-5!

89. p: Auzqui húzott el a jobboldalt, majd középre tette a labdát Ryan Mmaee-nak aki hat méterről nem hibázott. 0-6!

KÖVETKEZŐ FELADAT:

A 8. fordulóban az Újpest a Vasast látja vendégül, míg a Fradi a Kisvárdát fogadja.

JEGYZŐKÖNYV:

OTP Bank Liga, 7. forduló:
Újpest FC-Ferencvárosi TC 0-6 (0-4)

Szusza Ferenc Stadion, 6981 néző, v.: Bognár
gólszerzők: Zachariassen (9.), Boli (24., 45., a másodikat 11-esből), Traoré (33.), Auzqui (67.), R. Mmaee (89.)
sárga lap: Onovo (37.), Diaby (44.), Bjelos (45+2.), illetve Zachariassen (35.), Vécsei (45+2.)
Újpest FC: Pajovic – Kastrati I. (Bjelos, 19.), Diaby, Kuusk – Pauljevic (Borello, a szünetben), Csongvai, Ljujic (Goure, a szünetben), Onovo, Antonov – Boumal (Lahne, 80.), Tallo (Katona Má., 80.)
Ferencvárosi TC: Dibusz – Wingo, S. Mmaee, Kovacevic, Civic – Laidouni (Besic, 57.), Vécsei – Zachariassen (Auzqui, a szünetben), Mercier (Gojak, a szünetben), Traoré (Nguen, 57.) – Boli (R. Mmaee, 72.)

Az mti beszámolója:

Az első perctől kezdve kézzel fogható volt a két csapat közti hatalmas különbség, a Ferencváros óriási fölényben futballozott és kedve szerint alakította ki a helyzeteket. Az Újpestnek hátrányban voltak azért gólszerzési lehetőségei, de Tallo mindent kihagyott. A bajnokcsapat már a szünet előtt kiütötte ősi riválisát, Boli egy VAR-vizsgálatot követően befújt büntetőt értékesített. A félidőt jelző sípszót követően jó néhány hazai szurkoló el is indult hazafelé.

Sztanyiszlav Csercseszov, a Ferencváros vezetőedzője már a szünet után elkezdhette a pihentetést a Trabzonspor elleni csütörtöki Európa-liga csoportmérkőzésre. Az FTC ezzel együtt is könnyedén tartotta kezében a mérkőzést, a csereként pályára lépő Auzqui pedig megszerezte a vendégek ötödik gólját. A játék képe a hajrában sem változott, a végeredményt a 89. percben a szinte csere Ryan Mmaee állította be.