Elmondta az építész, hogy miben különbözik a többi hasonló épülettől.
Tavaly decemberben rangos elismerést kapott a Puskás Aréna, amikor elnyerte a legszebb sportlétesítmény különdíját a Prix Versailles építészeti díjkiosztón. Az elmúlt héten pedig az Európai Unió kortárs építészeti díjának jelöltjei közé választották a Puskás Arénát – hangzott el az M5 hétfőn indult műsorában, a Librettóban – számolt be róla hirado.hu.
Az új Puskás Aréna építészeti megformálása felidézi a régi Népstadiont. A karakteres pilonoknak és az azokat borító betonrácsoknak köszönhetően az újban látjuk a régit.
Érdekesség, hogy építésekor két Erzsébet hídnak megfelelő 10 ezer tonna acélszerkezetet és 150 ezer köbméter vasbetont használtak fel, amelyből 75 lakótelepi ház is kijönne. A 2008 ezer négyzetméter alapterületű stadion Közép-Európa legnagyobb befogadóképességű,legkorszerűbb multifunkcionális élmény arénája.
Skardelli György építész, az aréna tervező azt mondja, hogy a Puskás Aréna abban különbözik minden más hasonló épülethez képest, hogy nem számolt le az előző épülettel, nem tarolta le, tüntette el és szüntette meg egyszer és mindenkorra, nem egy „trendi” épületet tervezett az egykori Népstadion helyére, hanem a régi és az új találkozik az új arénában.
Kipróbálnád a sportfogadást? A legjobb helyen jársz! (x)