Az MLSZ szóvívője nyilatkozott.
A Magyar Labdarúgó Szövetség szóvivője szerint a korábbi pozitív tapasztalatoknak köszönhető, hogy a Leipzig–Liverpool és a Borussia Mönchengladbach – Manchester City BL-nyolcaddöntőt is a budapesti Puskás Arénában rendezik. – írta meg az m4sport.hu.
Mint ismeretes, a két német csapat azért nem tudja hazai pályán fogadni angol ellenfelét a nyolcaddöntős párharc első mérkőzésén, mert a hatóságok lezárták a határokat olyan országok, így Nagy-Britannia előtt is, ahol a koronavírus új variánsa terjed. A Leipzig és a Mönchengladbach a lehetőségek mérlegelése után úgy döntött, hogy előbbi február 16-án, utóbbi pedig 24-én a Puskás Arénában játssza le a nyolcaddöntő „odavágóját”.
Magyar Aranylabda 2020: a győztesek listája – NB1.hu
Sipos Jenő, az MLSZ szóvivője az M4 Sport kedd reggeli Sporthíradójában elmondta, szerinte a választás azért esett Budapestre, mert korábban a női Bajnokok Ligája döntője és a mintegy húszezer néző előtt megrendezett Szuperkupa-meccs is pozitív tapasztalatokkal szolgált. „A visszajelzések alapján az európai szövetség, a csapatok és a szurkolók is maximálisan elégedettek voltak a stadionnal és a rendezés körülményeivel, az UEFA pedig ajánlotta is a lipcsei csapatnak a budapesti rendezés lehetőségét.”
A magyar szövetség szóvivője elárulta, hogy a csapatok delegációi a döntés meghozatala előtt alaposan feltérképezték a körülményeket Budapesten. „A pálya talaját, a stadion körülményeit, a VIP-helyiségeket, az utazási, szállás- és edzéslehetőségeket, és amikor meggyőződtek arról, hogy megfelelő a helyszín, úgy döntöttek, hogy Budapesten, a Puskás Arénában kívánnak játszani.”
Sipos Jenő hozzátette, elképzelhető, hogy a jövőben más külföldi csapatok is Budapesten vagy más magyarországi helyszínen játsszák le valamely mérkőzésüket. „Úgy látom, hogy Európában is egyre jobban bejáratódik a Puskás Aréna, a budapesti helyszínek, hiszen itt nem lehet panasz a körülményekre és a rendezésre, szervezésre sem. A rendezvény házigazdája a lipcsei csapat, de a szervezésben és a rendezésben maximálisan támaszkodhatnak ránk, amiben igénylik és kérik, abban az MLSZ segítséget nyújt. Halljuk, hogy most már más csapatok is úgy gondolkodnak, hogy Budapesten, Magyarországon játsszák le a mérkőzéseiket” – fogalmazott az MLSZ szóvivője, aki szerint ez az elmúlt évtizedek befektetéseit igazolja, hiszen már vannak olyan létesítmények Magyarországon, amelyek mindenben megfelelnek a kor európai elvárásainak. – „Elképzelhető, hogy a későbbiekben még további csapatok is esetleg Budapesten játszanak nagyon rangos tétmérkőzéseket, mi pedig továbbra is örömmel adunk helyt ilyen komoly nemzetközi eseményeknek.”
A MOL Magyar Kupa e heti mérkőzéseivel kapcsolatban Sipos Jenő kiemelte, hogy a sorozat jó esélyt kínál a kiscsapatoknak – mint például a még versenyben lévő két megyei I. osztályú klubnak, a Tarpának és a Dunavarsánynak –, valamint a fiatal játékosoknak, hogy megmutassák magukat ország-világnak. A szóvivő szerint az is látszik a megújult kuparosozatban, hogy miután az élvonalbeli klubok korábban megtapasztalták, hogy kisebb csapatok is tudnak meglepetést okozni, mostanra komolyabban veszik a kupát, versenyben is van még az összes élvonalbeli klub.
A nyári Európa-bajnoksággal kapcsolatban az MLSZ szóvivője elmondta, az UEFA továbbra is kitart az eredeti elképzelés mellett, amely szerint 12 városban, köztük Budapesten kívánja megrendezni az Eb-t, a nézők beengedésével kapcsolatban pedig a járvány alakulásának függvényében dönt. „Egyes országok eltérő járványhelyzetben vannak, mindenkivel külön-külön egyeztet az UEFA. A szurkolók szempontjából is több forgatókönyv létezik, a teltházas rendezéstől az 50-100 százalék közötti beengedésen illetve a Szuperkupán már megismert 30 százalékos telítettségen keresztül a legrosszabb variációig, a nézők nélküli rendezésig. Mindenki árgus szemekkel figyeli a járvány alakulását és nagyon bízunk abban, hogy Budapesten nézők előtt játszhatnak majd a csapatok, köztük a magyar válogatott is.”
Kipróbálnád a sportfogadást? A legjobb helyen jársz! (x)