U18: újabb hasznos meccset játszott a válogatott – reakció

Látott különbséget a szövetségi edző.

Azok után, hogy kedden 1-1-es döntetlent játszott a magyar és az osztrák U18-as válogatott, csütörtökön ismét egymás ellen léptek pályára Szombathelyen. Íme, az MLSZ bejelentése:

"Férfi U18-as válogatottunk ezúttal gól nélküli mérkőzést játszott Szombathelyen Ausztria korosztályos csapatával.

A keddi 1-1 után Babó Levente öt helyen változtatott a kezdőcsapatán a csütörtöki visszavágóra, míg az osztrákok hét új játékossal álltak ki a találkozóra. A mérkőzés kiegyenlített játékot hozott, az első félidőben két nagy helyzetünk volt, Dusinszki Szabolcs és Klausz Milán járt közel a gólszerzéshez, de mindkét alkalommal kimaradt a lehetőség, míg a magyar kapu előtt egy osztrák szabadrúgás után a keresztlécről pattant ki a labda.

A második játékrész első felében a vendégek játszottak valamivel veszélyesebben, majd a félidő derekán a mieink átvették a kezdeményezést, de gólt egyik csapat sem tudott szerezni, így 0-0-lal ért véget a találkozó.

– A játékosok igyekeztek megvalósítani, amit kértünk tőlük, fegyelmezetten futballoztunk, de játékban a keddi mérkőzésen jobb teljesítményt nyújtottunk. Hasznos találkozók vannak mögöttünk, továbbra is az a célunk, hogy meccsről meccsre lépjünk előre, és megtaláljuk azokat a játékosokat, akik a jövő őszi tétmérkőzéseken erősségei lehetnek a korosztálynak – mondta a mérkőzés után Babó Levente szövetségi edző.

Magyarország-Ausztria 0-0

Magyarország: Bánfalvi Gergő – Ferencsik Bálint (Almássy Levente, 85.), Kocsis Gergely, Kokovai Csongor – Sebe Botond (Boros Zsombor, 55.), Tóth Alex, Vingler László (Manner Balázs, 55.), Major Marcell (Fábiánkovics István, 46.) – Dusinszki Szabolcs (Okeke Michael, 46.), Klausz Milán (Barkóczi Benedek, 66.), Göndör Alex  (Lapu Andor, 66.)"

Tedd meg első befizetésed, és legyen tiéd az akár 50.000 Ft értékű sportfogadási bónusz! (x)