Tökéletesre sikerült az olasz meló Belgium ellen

Lyon - Giaccherini gól után Pelle végezte ki az Európa-bajnokság titkos esélyesét.

Az Európa-bajnokság hétfői játéknapjának legjobban várt összecsapásán Belgium és Olaszország legjobbjai feszültek egymásnak az E-csoportban.

A mérkőzés elején érezhető volt, hogy tartanak egymástól a csapatok, amely nem meglepő, mivel a titkos favorit Belgium azzal a négyszeres világbajnok Olaszországgal csapott össze, amelyet soha nem szabad leírni.

Ezt már az első félidőben bizonyította a Squadra Azzurra, amely Leonardo Bonucci-Emanuele Giaccherini összjátékot követően – előbbi nem akármilyen gólpasszt adott – a 32. percben vezetéshez jutott.

A második játékrészben próbáltak előre menekülni a belgák, de az olaszok Juventusos hátsó négyese – Buffon, Barzagli, Bonucci,Chielleini – kiválóan állt a lábán, ráadásul az olasz válogatott kontráiban ott volt végig a veszély, amelyből a legvégén Antoni Candreva passzát követően Graziano Pelle zárta le a mérkőzést, így egy ismét tökéletes olasz melóval győzött a Conte-legénység.

Európa-bajnokság, E-csoport, 1. forduló

Belgium–Olaszország 0–2 (0–1)

G: Giaccherini (32.), Pelle (93.)

Lyon. V: Clattenburg (angol)

Belgium:Courtois – Ciman (Carrasco, 75.), Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen – Witsel, Nainggolan (Mertens, 62.)  – Fellaini, De Bruyne, E. Hazard – R. Lukaku (Origi, 73.). Szövetségi kapitány: Marc Wilmots

Olaszország:Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Candreva, Parolo, De Rossi (T. Motta, 78.), Giaccherini, Darmian (De Sciglio, 59.) – Éder (Immobile, 75.), Pelle. Szövetségi kapitány: Antonio Conte

Percről-percre:

VÉGE!

90+2. perc: GÓÓÓL! Itt a kegyelemdöfés! Graziano Pellé bombája zárta le az akciót! Immobile indult meg egy eladott labdával, majd Candreva ívelése után bombázott a kapuba Pellé, 2-0.

90+1. perc: Vertonghen is besárgul.

89. perc: Mertens húzta meg az alapvonalid, de a beadására nem érkezett senki, majd Fellaini elé pottyant egy beadás, de nem figyelt a szőke belga.

84. perc: Olasz kontrát vezetett végig Immobile, bravúrral védte távoli lövését Courtois.

84. perc: Nem tartott sokáig, besárgult az olaszok 10-ese, Motta!

82. perc: Belga szögletek sora, végül Origi tudott kapura fejelni egy beadást követően, de kapu fölé szállt a labda.

78. perc: Motta érkezik tördelni De Rossi helyére.

78. perc: Újabb sárga, Bonucci buktatta Origit.

75. perc: Érkezik Carrasco és Immobile, Ciman illetve Éder mennek le.

74. perc: Éder rántja le Hazard-t, sárga lap.

73. perc: Lukakut is lehozza Wilmots, Origi a helyén.

68. perc: Pellét ápolgatják, miközben a belgák körbeadogatják az olasz falat, de nem találnak rést rajta.

65. perc: Chiellini adta el a labdát, majd Hazard kellett lerántania a biztonság kedvéért, sárga lap.

61. perc: Mertenst küldi be Wilmots Nainggolan helyére.

58. perc: Olasz csere, Darmian le, De Sciglio be.

56. perc: Hazard kínálta meg Buffont messziről, de védett a rutinos kapus.

54. perc: Most Pelle került helyzetbe, Courtois-nak kellett bravúrt bemutatnia

53. perc: Meg is lett az eredménye, egy kontra végén Lukaku kapott remek passzt, átemelte Buffont, de az olasz kaput is…

53. perc: Vertonghen mentett becsúszva Candreva elől a tizenhatoson belül, majd nagyon keményen kiosztja a csapattársakat.

51. perc: Éledeznek a belgák, de egyelőre kapura veszélytelenek, nagyon sok az eladott labda mindkét oldalon.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, a belgák kezdtek.

FÉLIDŐ

44. perc: Pelle került helyzetbe, de most jó helyen voltak a védők.

37. perc: Nagyon beindultak a felek, most Witsel próbálkozott, de mellé lőtt.

35. perc: Candreva is kedvet kapott, de Courtois védeni tudott.

32, perc: GÓÓL! Giaccherini szerzett vezetést az olaszoknak Bonucci remek passza után.

22. perc: Megint Nainggolan távolról, de ezúttal nem talált kaput.

17. perc: Mindkét csapat inkább a kontratámadásokra rendezkedett be.

10. perc: Nainggolan távoli lövését ütötte szögletre Buffon.

7. perc: Eder tartott rá elég csúnyán Vermaelen lábára, de folytatódhat a játék.

3. perc: Buffon 157. alkalommal szerepelhet az olasz válogatottban.

1. perc: Az olaszok kezdték a meccset. Fehérben Buffonék, piros-feketében a belgák.