Tiszafüred-ZTE: betartott ígéret

Kialakult a legjobb 16 csapat mezőnye a Magyar Kupában.

Tiszafüred-ZTE 1-2 (1-1)

A Tiszafüred-ZTE mérkőzéssel zárult a 8. forduló a MOL Magyar Kupában. A harmadosztályú csapat vezetőedzője, Dorcsák Zoltán a találkozó előtt azt ígérte, hogy akik pályára lépnek, mindent megtesznek a tisztes helytállásért. Nos a tiszafüredi edző jóslata beigazolódott, hiszen a szünetben például 1-1 állt az eredményjelzőn. A második félidőben ugyan fordított az NB I-es Egerszeg, ennek ellenére a hazaiaknak nem kell szégyenkezniük.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: BARZSÓ ATTILA

Aktívan futballozott a tiszafüredi futballista, aki a pontrúgások elvégzéséből is kivette a részét. A 9. percben Barzsó szögletéből szerezte meg a Tiszafüred a vezetést, a betekert labdát Szabó Tamás fejelte be.

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: A TISZAFÜRED MENTALITÁSA

A hazaiak a két osztálynyi különbség ellenére is tartották a lépést a Zalaegerszeggel, amiért feltétlenül dicséret jár. Azt is tegyük hozzá, hogy a hazai csapatból több játékos is hiányzott különböző okok miatt.

9. perc: Barzsó szöglete után Szabó Tamás a jobb felsőbe fejelte a labdát. 1-0.

15. perc: Tanasin adott középre, a labdát Koszta Bobálnak készítette le, aki 20 méterről vette be a hazai kaput. 1-1.

47. perc: Szankovics 20 méterről leadott lapos lövése a kapu bal oldalában kötött ki. 1-2.

A ZTE a következő körben a Honvéd együttesét látja vendégül, a tiszafürediek pedig készülhetnek az NB III folytatására.

Tiszafüredi VSE-ZTE FC 1-2 (1-1)
Tiszafüred, zárt kapuk mögött, Játékvezető:
Csonka (Punyi, Baghy).
TVSE: Ladányi (Fülöp, 46.) – Háda, Mészáros N., Fehér Zs., Szövetes – Csiki, Vincze P., – Bíró P. (Tóth N., 76.), Barzsó, Szabó T. – Barna V. Vezetőedző: Dorcsák Zoltán.
ZTE FC: Gyurján – Kovács B. (Papp L., 46.), Bobál D., Gergényi – Vass P., Favarov (Sankovic, 46.), Németh E., Tanasin – Babati (Kun, 62.) – Szalay Sz. (Zimonyi, 75.), Koszta (Kálnoki-Kis, 86.). Vezetőedző: Boér Gábor.
Gólszerzők: Szabó T. (9.), illetve Bobál D. (16.), Sankovic (47.).