Szerb hős – hiába a paksi mezőnyfölény, a végén az Újpest örülhetett

Négyből három idegenbeli győzelem Mészöly Géza jelenlegi mérlege.

Az NB I 26. fordulójában ismét megmérkőzött egymással a Paks és az Újpest. Legutóbb a Magyar Kupában parázs meccset vívott egymással a két együttes a Megyeri úton.

A hosszabbításban jutott tovább a Paks a Mészölyt nélkülöző Újpest otthonában

Az újabb Pakson rendezett bajnoki találkozó jó iramú első félidőt hozott, a 19. percben egy hazai ellentámadás végén Hahn lövésébe ért bele akrobatikusan Keita. A Paks javarészt beívelésekkel próbálta zavarba hozni az újpestiek védelmét, majd a 43. percben egy szöglet után Windecker fejese után Könyves talált a hálóba, lesről. Két perccel később Huszti szerzett labdát a jobb szélen, a középre passzolt labdát Ljujics lőtte a hálóba, 0-1. Fél percre rá Könyves egy parádés bombagóllal egyenlített, 1-1.

A második félidő első percében Könyves próbálkozását hárította Banai. Az 56. percben Ambrose lövését fogta Simon, majd öt perccel később Böde sem tudott túljárni Banai eszén. A 70. percben egy büntetőgyanús szituációt vizsgált a VAR hosszú percekig, Kovács faultolta Csobothot a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt pedig Ljujics higgadtan értékesítette, 1-2. A 84. percben Csoboth szólója után a válogatott támadó lövését Simon még bravúrral védte, de így is megszerezte mindhárom pontot Mészöly Géza együttese.

A Paks sorozatban harmadszor nem tudott nyerni, az Újpest zsinórban negyedszer nem talált legyőzőre.

Paksi FC – Újpest FC  1–2 (1–1)
Paks, Fehérvári úti stadion, 4108 néző, v.: Berke
Gólszerzők: Könyves, (45+2.) ill. Ljujics (45+1., 75., 11-esből)
Sárga lapok: Ljujics (38.), Mack (49.), Könyves (70.), Kovács K. (74.), Kinyik (77.)
Paks: Simon B. – Kinyik, Szabó J., Szélpál – Balogh B., Kovács K., Mezei (Kocsis B., 86.), Silye (Szabó B., 59.), Windecker (Vas, 79.) – Hahn (Böde, a szünetben), Könyves (Skribek, 79.). Vezetőedző: Bognár György
Újpest: Banai – Antzoulas (Tajti, 64.), Keita, Kobouri – Huszti, Mack, Radosevics (Csoboth, 64.), Ljujics, Pauljevics – Ambrose (Ganea, 91.), Sasere (Simon K., 64.). Vezetőedző: Mészöly Géza