Győztes gólokat szerzett.

SVÁJC

Szalai Ádám, az FC Basel magyar válogatott légiósa duplázott a Bolla Bendegúzzal felálló Grasshoppers otthonában a svájci labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Mindkét magyar futballista kezdőként lépett pályára, Szalai a 4-2-re megnyert összecsapáson nyerőembernek bizonyult, mivel csapata harmadik és negyedik találatát is ő szerezte. A bázeliek Twitter-oldala szerint Szalai gólörömével azt üzente, hogy hamarosan édesapa lesz.

A 78-szoros válogatott Szalai február 19-én a Lausanne elleni bemutatkozó mérkőzésén volt először eredményes, egy héttel ezelőtt pedig a Servette ellen is betalált.

BUNDESLIGA

A három magyart foglalkoztató RB Leipzg hazai pályán csak gól nélküli döntetlent ért el az Eintracht Frankfurt ellen a német labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A lipcsei csapatban Gulácsi Péter és Willi Orbán végig a pályán volt, míg Szoboszlai Dominik csereként a 84. perctől kapott lehetőséget.

A Red Bull Arena a koronavírus-járvány miatt november óta először telhetett meg, így 47 069 néző foglalt helyet a lelátókon.

Bundesliga, 27. forduló:
RB Leipzig-Eintracht Frankfurt 0-0

TÖRÖKORSZÁG

A Szalai Attilát is foglalkoztató Fenerbahce hazai pályán 2-1es győzelmet aratott a Konyaspor ellen. A magyar válogatott futballista megsérült a meccsen, ezért a 61. percben le kellett cserélni.