Standard Liége-Vidi: könnyen megadott 11-esek döntöttek – GÓLOK TÖRTÉNETE

Egyértelmű volt a második félidő. KÉPEK A HELYSZÍNRŐL!

STANDARD LIÉGE-MOL FEHÉRVÁR 3-1

Egészen a második félidő elejéig nyeregben volt a MOL Fehérvár a Standard Liége otthonában az Európa-liga selejtezőjének utolsó, 4. fordulójában, ám mégsem jutott csoportkörbe. Nikolics gólja és egy biztató első játékrész után ugyanis megváltozott a meccs képe, egy távoli lövéssel előbb egyenlítettek a vendéglátó belgák, majd a hajrában két tizenegyest is kaptak – Amallah mindkettőt belőtte, ahogy csapatát is az El-be. Egyúttal az is eldőlt, hogy nem lesz két magyar csapat az európai kupákban.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: A STANDARD EGYENLÍTŐ GÓLJA

A meccs fordulatát az 51. perc hozta, Gavory távoli, korántsem védhetetlen lövéssel egyenlített, ezek után sokkal inkább a hazaiak vették át a kezdeményezést.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: SELIM AMALLAH

Két védhetetlen büntetővel mattolta a Vidit, Kovácsiknak sajnos esélye sem volt.

GÓLOK TÖRTÉNETE:

10. perc: Houri ugratta ki Nikolicsot, egy védő hibázott, Niko lecsapott, majd 15 méterről a kimozduló kapus mellett a bal alsóba lőtt. 0-1

51. perc: Egyenlített a Standard, Gavory 23 méterről, ballal lőtt a kapu bal oldalába. 1-1

76. perc: Carcela szöglete után lökés miatt büntetőt kap a Standard, Amallah futott neki a labdának és a kapu közepébe bombázott. 2-1

85. perc: Balikwisha tört kapu felé, az érkező Stopira eltalálta a lábát, tizenegyes, Amallah a bal felső sarokba bombázott. 3-1

KÖVETKEZŐ FELADAT:

A Standard várhatja az Európa-liga pénteki sorsolását, a MOL Fehérvárnak marad a hazai porond, vasárnap az Újpest elleni bajnokival kezdésnek.

JEGYZŐKÖNYV:

Standard Liége-MOL Fehérvár 3-1 (0-1)

gólszerző: Gavory (51.), Amallah (76., 85. – mindkettő 11-esből), ill. Nikolics (10.)

Standard: Bodart – Fai, Vanheusden, Laifis, Gavory – Raskin, Bokadi (Balikwisha, 46.), Cimirot – Carcela (Shamir, 82.), Amallah, Muleka

MOL Fehérvár: Kovácsik – Bolla, Musliu, Stopira, Fiola – Nego, Nikolov, Houri (Hodzic, 89.), Hangya – Nikolics (Zivzivadze, 64.), Petrjak (Funsho, 64.)

Tedd meg első befizetésed, és legyen tiéd az akár 50.000 Ft értékű sportfogadási bónusz! (x)