Sós műesése sem volt elég a sikerhez a DVTK-nak a Pintér-csapat ellen

Miskolc – A kövesdi piros után felbillent a pálya, de „csak” az egyenlítés jött össze a Diósgyőrnek.

Az OTP Bank Liga 9. fordulójában a nehéz heteket megélő, a szurkolók által is nyomás alatt tartott Diósgyőr az előző körben a Honvéd ellen bravúrgyőzelmet arató újonc Mezőkövesdet látta vendégül a borsodi rangadón.

A miskolci gárda görcsösen kezdte az összecsapást, inkább a Mezőkövesd irányította a játékot, ám a sok hiba miatt komolyabb helyzetet nem láthatott ekkor a hazai publikum, inkább a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, egy-egy oldalról érkező labdával próbálták megbontani egymás védelmét.

Ezt követően a DVTK próbálta felpörgetni a játékot, veszélyesebben is játszott, mégsem a hazai együttes, hanem a Mezőkövesd szerzett vezetést, méghozzá a volt diósgyőri Egerszegi Tamás volt eredményes a 26. percben szögletet követően, így még nagyobb bajba került Horváth Ferenc csapata.

Szűk tíz perccel a félidő vége előtt azonban felvillant a reménysugár a DVTK előtt, méghozzá piros lap formájában, ugyanis Sós Bence sárga kártyával a zsebében bemutatott egy műesést a tizenhatoson belül, amiért ideje korán mehetett zuhanyozni, a Diósgyőr pedig az emberelőnnyel nagy lehetőséghez jutott.

A félidő hajrájában a diósgyőri tűzijátékból, illetve a veszélyes kövesdi kontrából sem lett gól, így egygólos vendég előnnyel vonultak a csapatok az öltözőbe.

Ahogy az várható volt, a második játékrészt a Diósgyőr kezdte jobban, támadólag lépet fel a hazai gárda, míg a Mezőkövesd foggal-körömmel védte az egygólos előnyét, kontrákra berendezkedve.

Horváth Ferenc átállt a három támadós játékra, amely után többször sikerült a kövesdi védelem mögé kerülni a piros-fehér együttesnek, de csak nem akart összejönni a gól, Bognár lövésénél például a kapufa mentette meg a vendég csapatot.

A 67. percben azonban már semmi, amikor is Strestík a földön feküdt, a Diósgyőr ment tovább, és Bognár beadása után Novothny a mellkasával beszenvedte a labdát a mezőkövesdi kapuba, így összejött az egyenlítés és még több, mint húsz perc hátra volt a mérkőzésből.

Ám hiába ment előre a Diósgyőr becsülettel és dolgozott ki helyzeteket, a Mezőkövesd megtartotta az 1-1-et, így főleg a második félidő képe alapján értékes pontot szerzett Pintér Attila csapata Miskolcon. A lefújást követően Bognár Tamás Marek Strestíket is kiállította.

Diósgyőr-Mezőkövesd 1-1 (0-1). A találkozó élő közvetítése a linkre kattintva olvasható!