Remekelt a DAC, Sallaiék simáztak

Mélyrepülésben Dárdai volt csapata.

BUNDESLIGA

Sallai Roland csapata, a Freiburg otthon 3-0-ra legyőzte a Herthát a német labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának szombati játéknapján.

A magyar válogatott szélső kezdőként kapott lehetőséget a hazaiaknál, és a 64. percben, egygólos előnynél cserélték le. A Hertha már hét forduló óta nyeretlen, ebben az időszakban ötödször kapott ki.

Az Union Berlinben sérülése miatt ezúttal sem léphetett pályára a januári szerzemény, Schäfer András, társai a magyar válogatott nélkül győzték le 3-1-re a vendég Mainz gárdáját.

A Bayer Leverkusen magabiztos, 3-0-s győzelmet aratott az Arminia Bielefeld felett, a házigazdáknál Moussa Diaby a második félidőben duplázott.

A Köln a Fürth, míg a Wolfsburg a Mönchengladbach vendégeként szerzett pontot.

Bundesliga, 24. forduló:
Freiburg-Hertha BSC 3-0 (1-0)
Union Berlin-Mainz 3-1 (1-0)
Greuther Fürth-1. FC Köln 1-1 (0-0)
Bayer Leverkusen-Arminia Bielefeld 3-0 (1-0)
Borussia Mönchengladbach-Wolfsburg 2-2 (1-2)

DAC

Krstović jobbal, Krstović ballal, Krstović fejjel – montenegrói játékosunk mesterhármasával megszereztük idei első győzelmünket, és begyűjtöttük a három pontot. Az alapszakaszt így a negyedik helyen zártuk, a MOL Aréna négyezres közönsége pedig boldogan térhetett haza.

Az alapszakasz utolsó mérkőzése egyben az első hazai bajnoki meccs volt számunkra ebben a naptári évben. Vendégségbe az a Zsolna érkezett a MOL Arénába, amely 21 fordulót követően három pontra lemaradva tőlünk az ötödik helyet foglalta el a tabellán. Legutoljára októberben feszült egymásnak a két gárda, akkor Zsolnán 2:0-ára legyőztük a „Sosonokat”. Csapatunkból csak a régóta sérült Kalmár-Szendrei duó nem állt Joao Janeiro rendelkezésére, a héten kölcsönbe érkezett Szánthó Regőt pedig még nem nevezte a keretbe a portugál edző.

Álomszerűen indult a találkozó, hiszen még meg sem melegedett a szék a szurkolók alatt, máris gólt ünnepelhettünk. Hahn a 3. percben remekül tálalt Krstović elé, aki a tizenhatos vonaláról higgadtan gurított Petráš kapujába – 1:0. Igazi dopping volt számunkra a találat, mert a megzavarodott vendégek nem találták a helyüket a pályán, és ha Andzouana 4. percben leadott közeli lövése nem csak az oldalhálót találja el, akkor nagyon korán kétgólos lett volna az előnyünk. Jobbról is, balról is jöttek a centerbe lőtt labdák, védekezésre kényszerítettük a megilletődött zsolnaiakat. Ahogy teltek azonban a játékpercek, úgy sikerült összeszednie magát Černák edző védenceinek is.

A 11. percben már szögletig is eljutottak a vendégek, de gólhelyzetet nem tudtak kialakítani. A közönség közben rákapcsolt a buzdításra. Nagyon jó érzés volt ismét ennyi nézőt látni a MOL Arénában. A 17. percben Sharani került lövőhelyzetbe, de a gyengébbik lábára tette a labdát, amely végül méterekkel szállt el Petráš kapuja felett. A 27. percben jártunk, amikor a B-közép előhúzott egy hatalmas molinót „Köszönjük, Andris!” – felirattal. Az üzenet Schäfer Andrásnak szólt, aki közel egy hónapja cserélte le a sárga-kék mezt az Union Berlin színeire.

Mivel Schäfer kisebb sérüléssel küzd, és az Union Berlin sem a mi meccsünkkel egyidőben játszott, ezért akár maga is láthatta, amint a kezdeti hazai rohamokat felváltotta a sok hibával tarkított mezőnyjáték. A 29. percben Andzouana ijesztett rá a vendégek hálóőrére, de Petrášnak végül nem kellett a labda útjába állnia. Az ellenkező oldalon pedig Nemčík távoli próbálkozása után sóhajthattunk egy nagyot. A közönség, hogy felpörgesse a játékot, rákezdett a "Ki a jobb? Dé-Á-Cé!" – kérdezz-felelek buzdításra. A koronavírus miatt ezt a válaszolgatós hangjátékot is rég hallotta már a MOL Aréna.

A zsolnaiakat viszont nem zavarta a sárga-kék szurkolói buzdítás, sőt. A félidő végén csak a szerencsén múlott, hogy Gono belőtt labdája Iľkóról nem a kapunkban kötött ki. Majd ugyanennek a játékosnak volt még egy próbálkozása pár másodperccel a játékrész végét jelző sípszó előtt, de az eredmény nem változott.

Nem úgy a második félidő kezdetén, amikor megismétlődött az első játékrész eleje, de ennek egyáltalán nem tudtunk örülni. A 48. percben ugyanis Gono ívelt a kapu elé, ahol Davis ugyan még kifejelte a labdát, de épp a második hullámban érkező Rusnák elé tálalt, ő pedig kapásból kilőtte a hosszú sarkot – 1:1. Minden kezdődhetett elölről. Rögtön az egyenlítő találat után a vendégek csapatkapitánya, Kopas zúdította rá, de pontatlanul célzott.

Bő fél órával a vége előtt jöttek az első cserék mindkét oldalon. Nálunk Andzouana volt az, aki elsőként elhagyta a pályát, helyén pedig Veselovský folytatta. Nem is kezdett rosszul csapatunk saját nevelésű játékosa: mindössze egy perccel azután, hogy beállt, máris kapura zúzta a labdát, de Petrášnak sikerült szögletre mentenie. Néhány pillanat múlva ismét helyzetbe került, ekkor Hahn remek helyzetfelismerésének köszönhetően kis híján megszerezte a labdát, de a zsolnai kapuőr egy ütemmel megelőzte.

Joao Janeiro ekkor a kispad előtt higgadtabb játékra intette a fiúkat, holott maga is ezer fokon égett, és szinte minden hiba után lábon hordott ki egy infarktust. Így volt ez a 68. percben is, amikor Sharani kapuba tartó labdáját védte Petráš. Ám Janeiro szívbajára hamar jött a gyógyír, mert a következő percben visszaszereztük az előnyt. Sharani Krstovićhoz passzolt, aki előtt óriási terület nyílt, volt ideje megnézni, hogy hová rúgja a labdát – 2:1.

Azonnal megváltozott a mérkőzés hangulata, a MOL Arénába kilátogató 4076 néző pedig rögtön magasabb hangerőre kapcsolt. A vendégek azonban nem adták fel, és a frissen beálló, mindössze 17 éves Sauer révén kis híján ismét kiegyenlítettek, de Ricardo útját állta a csípős lövésnek. A 82. percben Veselovský beadása pattant Nemčík kezére, de Smolák játékvezető nem ítélt büntetőt, és ezúttal a VAR-szobából sem jeleztek semmit. De most ment ez nekünk enélkül is, hiszen kevéssel az eset után Balić ívelt a hosszúra, ahol Krstović ellentmondást nem tűrően robbant be a beadásra, és fejjel a hálóba talált – 3:1. Mesterhármas!

Joao Janeiroból ekkor már tűzhányóként törtek elő az érzelmek, s a bíró kénytelen volt sárga lappal nyugalomra inteni edzőnket. A nézők is érezték, hogy ezt innen már nem lehet elveszíteni. Higgadtak maradtunk, uraltuk a játékot, a fennmaradó percekben pedig távol tartottuk a Zsolnát a kapunktól.

Krstović harmadik percben szerzett találata jó alapot szolgáltatott a meccs hangulatához, ám a vendégek a második félidő elején kiegyenlítettek. A csapat azonban megmutatta mentális erejét, és szurkolói támogatással ismét megszerezte az előnyt, majd a meccs hősének, Krstovićnak köszönhetően bebiztosította a győzelmet. Az alapszakasz lezárult, 36 ponttal a negyedik helyen végeztünk, jövő héten pedig már a felsőházban folytatjuk a küzdelmet, amikor a Rózsahegy csapatához látogatunk. A pontos időpontról vasárnap születik döntés.

FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY – MŠK ZSOLNA 3:1 (1:0)
Fortuna Liga, 22. forduló, MOL Aréna, Dunaszerdahely, 2022.02.26., 17:00
Játékvezetők: Smolák – Poláček, Weiss