Puskás Akadémia-Kisvárda: a hajrában jött a dráma a rangadón

Jól felkészültek egymásból a csapatok.

Puskás Akadémia-Kisvárda 0-1 (0-0)

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: MARIO ILIEVSZKI

A Kisvárda támadója jókor volt jó helyen. A 92. percben szerzett góljával értékes három pontot szereztek a vendégek.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: A VENDÉGEK TALÁLATA

Sokáig altattak a csapatok, de akkor jött a vendégek gólja, amikor már a hazaiak nem tudtak rá reagálni.

A GÓL TÖRTÉNETE:

92. p: A hazai tizenhatoson belül Hej Viktor kapott labdát, aki 13 méterről lőtt kapura. Lövésébe egy hazai védő vetődött bele a labda Ilievszki elé pattant, aki kissé kiszorított helyzetben a felső léc segítségével talált a hálóba 0-1!

A KÖVETKEZŐ FELADAT:

A 15. fordulójában Puskás Akadémia Kecskemétre látogat, a Kisvárda pedig a Zalaegerszeget fogadja.

JEGYZŐKÖNYV:

OTP Bank Liga, 14. forduló:
Puskás Akadémia FC – Kisvárda Master Good 0-1
0-0) Pancho Aréna, 1120 néző, v.: Antal P.
gólszerző: Ilievski (92.)
sárga lap: van Nieff (44.), illetve Melnyik (90+1.)
Puskás Akadémia:Tóth B. – Mezghrani, Batik, Stronati, Brandon – Corbu, van Nieff (Favorov, a szünetben) – Slagveer (Skribek, 57.), Gruber Zs. (Urblík, 67.), Nagy Zs. – Zahedi (Colley, 81.)
Kisvárda:Odincov – Hej, Kovacic, Széles, Peteleu – Karabeljov, Ötvös(Melnyik, 63.) – Navrátil, Makowski (Vida K., 71.), Camaj (Ilievski, 71.) – Mesanovic (Lucas, 84.)

Az mti beszámolója:

Tapogatózó játékkal kezdett a bajnokság harmadik és negyedik helyezett csapata, aztán a huszadik perctől felpörögtek az események: előbb Makowski ziccerénél védett hatalmasat a hazai kapus, majd az ellentámadás végén Nagy Zsolt lövését Peteleu blokkolta a gólvonal közelében. A folytatásban is kialakultak ígéretes helyzetek mindkét oldalon, ám a hálók nem rezdültek meg.

A második félidőben is próbálkoztak becsülettel a felek, ám sok hiba csúszott a támadásokba, így a védelmeknek nem volt nehéz dolga. A vége felé fokozta a nyomást a Puskás Akadémia, de a Kisvárda magabiztosan őrizte a döntetlent, egy-egy kontra végén pedig esélye nyílt a három pontot érő gól megszerzésére is, amelyet az utolsó pillanatban Mario Ilievski vállalt magára. Mivel korábban a Kecskemét kikapott, így a Kisvárda megelőzte a táblázaton és már a második helyen áll.