Pintér nem lepődött meg, jósnak sem rossz az MTK edzője – reakciók

Az újpesti tréner elárulta, mennyire izgatja az aktuális állás.

Vasárnap két mérkőzést rendeztek az NB I-ben. A Mezőkövesd hazai pályán 0-0-s döntetlent játszott az újonc Gyirmóttal, míg az MTK a csereként beszálló Vancsa Zalán góljával 2-1-re diadalmaskodott az Újpest otthonában. Cikkünkben összegyűjtöttük az edzők értékeléseit.

Mezőkövesd-Gyirmót 0-0

Pintér Attila: "Azt gondolom, hogy azt kaptuk, amit vártunk, egy nagyon szervezett ellenféllel találkoztunk. Tudtuk, hogy Csertői Aurél csapatai nagyon szervezettek és szűken védekeznek, úgy gondolom, hogy megfelelően fel is készültünk belőle. A Gyirmót bebizonyította az MTK és a MOL Fehérvár ellen is, hogy mire képes, véleményem szerint egy jó meccset játszottunk. Az első félidőben volt a vendégeknek egy nagy helyzetük, ugyanakkor utána nekünk volt több olyan gólszerzési lehetőségünk, amivel eldönthettük volna a mérkőzést. Nagyon szerettük volna megszerezni a győzelmet, úgy érzem, hogy egy kicsit kapkodóan játszottunk, de így is volt 3-4 olyan helyzetünk, amikor a kapus mentett, így sajnos nem sikerült betalálnunk. Örömteli, hogy a védekezésünk rendben volt és nem kaptunk gólt, viszont jobban oda kell figyelnünk a helyzetkihasználásra." (mezokovesdzsory.hu)

Csertői Aurél: "Úgy gondolom, hogy ketté kell választani a mérkőzést, az első félidőben jobban játszottunk, mint a másodikban, illetve több lehetőséget dolgoztunk ki, mint fordulás után, de sajnos ezekkel nem tudtunk élni. A második félidőben a Mezőkövesd mindent egy lapra feltéve támadott, felívelték a labdákat, veszélyesen játszottak, de azt gondolom, hogy ezeket jól hatástalanítottuk és voltak ígéretes támadási lehetőségeink." (mezokovesdzsory.hu)

Újpest-MTK 1-2

Michael Oenning: "Néha el kell fogadni, hogy nem értjük, miért alakulnak a dolgok úgy, ahogy. Az első félidőben jól futballoztunk, vonzó, kreatív játékot mutattunk be, nagyon sok helyzetet dolgoztunk ki, ám sajnos nem tudtunk betalálni. A fordulás után hasonló hozzáállásban futballoztunk. Az MTK kicsit feljebb tolta a védekezését, korábban nagyon mélyen védekezett. Aztán megszereztük a vezetést, majd az MTK az első lehetőségéből ki is egyenlített. Amikor lezárhatnánk a meccset, érthetetlen döntéseket hozunk. Sokkal több volt ebben a meccsben, mint amit a végeredmény tükröz. Természetesen mindenki csalódott. Jelenleg nem izgat a tabella állása."

Giovanni Costantino: "Az első félidőben jobb volt az Újpest, több lehetőséget alakítottak ki, így változtattunk a négy védős rendszerünkről a három középső védős rendszerre, úgy érzem, hogy a védekezésünk ezt követően rendben volt. A második játékrészben javult a játékunk, viszont az Újpest megszerezte a vezetést. Az előző héten, a Kisvárda ellen a pontrúgások okozták a vesztünket, most pedig nekünk sikerült pontrúgásból betalálni, ami visszahozott bennünket a meccsbe. Utána újra átálltunk négy védőre, ez kicsit kockázatos volt, de meg akartuk szerezni a győzelmet, ami a végén némi szerencsével sikerült is. Vancsa Zalánnak az első félidő végén mondtam, hogy be fog állni, álljon készen, mert képes arra, hogy eldöntse a találkozót. Szerencsére így is történt." (mtkbudapest.hu)